Botanica Comfort Keratin Oil Saç Bakım Yağı Yorumları

Botanica Comfort Keratin Oil Saç Bakım Yağı

Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı kullananlar ve kullanımı hoşuna gidenler için içeriği, en verimli şekilde nasıl uygulanır ve ürünle ilgili yorumları bulabileceğiniz bir yazı hazırlamak istedim.

Kutunun üstünde “beauty treatment for all kind of hair” yazıyor. Yani tüm saçlar için bakım yapabilirsiniz ancak özellikle yıpranmış, karışan, dolanan, kuru saçlar için bakım yağı tavsiyesi isteyenlere bu üründen bahsetmek gerekir.

Yıpranan saçların çok daha fazla bakıma ihtiyacı oluyor. Saçı toparlamak sabır isteyen bir iş. Özellikle boya ve açma işlemleri ve sürekli yapılan ısı işlemleri (hangimizin saç maşası yok ki) yıpratma konusunda oldukça etkili.

Sitemde daha önce bununla ilgili olarak paylaştığım, işinize yarayabilecek bazı yazılar var. Mesela saça mayonez maskesi nasıl yapılır? veya bıttım sabunu saça nasıl kullanılır? ya da olaplex nasıl kullanılır ve boyalı yıpranmış saçlar için nasıl bakım yapılır bunlardan bir kaçı.

Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı

Özellikle kıvırcık saçlar için bakım veya dalgalı saç için krem gibi bir şeyler arıyorsanız saçlarım birbirine karışıyor, giriyor diyorsanız Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı mutlaka denemeniz gereken ürünlerden biri.

Benim saçlarım ince telli ve çok hafif dalgalı. Ben bu ürünü kullandığımda ilk dikkat çeken şey verdiği harika ışıltı ve parlaklık oluyor ancak bunlardan detaylı bir şekilde birazdan ürün yorumları kısmında bahsedeceğim.

Şimdi öncelikle botanica comfort keratin oil saç bakım yağı içeriği nasıl ona bakalım. Çünkü artık markalar da kullanıcılar da ürün içeriği konusunda daha fazla özenli.

botanica comfort keratin oil saç bakım yağı içeriği

Gördüğünüz gibi ürün 100 ml ve 3.38 fl. oz. Bu şekilde baktığımızda fiyatı da uygun oluyor çünkü çok uzun süre kullanabilirsiniz. İçerik olarak bu resimden inceleyebilirsiniz.

Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı yorumları

Şimdi sıra geldi Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı yorumları kısmına. Önce uygulamadan bahsedeyim. Banyodan çıktıktan sonra temiz saça, diplere değdirmeden uygulayın. Zaten elinize az bir miktar aldığınızda bayağı yetiyor.

Parmaklarınızla saçı tarar gibi uygulayın ve o şekilde bırakın. Bu üründe benim dikkatimi çeken ilk şey kokusu olmuştu. Çok fresh, güzel bir kokusu var. Pompası da uygulama için gayet iyi. Yanlışlıkla fazladan ürün alıp israf etmiyorsunuz yani.

Kuru saçları nemlendirmek için 3 harika maske tarifi

Uygulama yaptıktan sonra bir sonraki banyonuza kadar saçta kalabiliyor. Gözle temas etmemesine dikkat etmek gerekiyor zaten bu konuda kutunun üzerinde uyarı var.

Daha önce Gliss saç bakım yağı da kullanmıştım. Eğer siz de kullandıysanız, saça nasıl bir parlaklık verdiğini bilirsiniz. İşte Botanica comfort, onun saçı besleyip onaranı diyebiliriz.

Açıkçası bir ürün kullandığımda hem  görsel sonucu beni tatmin etmeli hem de bir işe yaradığını bilmeliyim. Çünkü burada amacımız öncelikli olarak onarım.

Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı kullananlar

Bu bakımdan incelediğim Hask keratin protein saç bakım maskesi ve kuaf keratin saç bakım maskesi ile ilgili yorumlarımı daha önce yazmıştım.

Ürün değerlendirmesi ve puanlaması

Ve son olarak sıra Botanica comfort keratin oil saç bakım yağı için ürün değerlendirmesi ve puanlaması kısmına geldi.

Kokusu : 10/10
Dokusu : 10/10
Kalıcılık : 9/10
Kullanım kolaylığı : 10/10
Gramaj yeterliliği : 10/10
Fiyatı : 10/10
Etki : 8/10
Tekrar alır mıyım? Evet.

Bazı ürünlerde yüksek puan vermeme rağmen tekrar alır mıyım sorusunu bazen hayır olarak işaretliyorum ama bu üründe evet olarak işaretledim. Çünkü saçı yumuşatan yağlar kategorisinde bence ilk sırada gelebilir.

Benim saçım ince telli demiştim, bu bakımdan ben çok faydasını görmüyorum ama sündürmüyor da. Çünkü çoğu üründe bu sorun olabiliyor. Yatıştırayım, yumuşatayım derken benim gibi saç türü olanların saçını sündürüyor.

Bu fiyata bu ürünü denemek isteyebilirsiniz. Özellikle parlaklık versin, karışıklığı dolanmayı gidersin ve aynı zamanda da bakım yapsın diyorsanız. Ha bir de sürdükten sonra yıkamama gerek kalmasın diyorsanız tabii ki. Çünkü bu kriter de benim için önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir