Saç Renginin Kalıcılığı

Saç renginin kalıcı olması için saçların parlak olması için neler yapabiliriz?

Saçları boyadıktan sonra boyanın hemen akması elbette kimsenin hoşuna gitmez. Olabildiğince çok o rengin korunması gerekir. Peki bu nasıl olacak?

Öncelikle kullanılan saç boyasının kaliteli, saça zarar vermeyen ve hatta aksine saçı koruyan bir boya olmasında fayda var.

Evde kadın saç kesimi nasıl yapılır?

İkinci aşama ise saçı korumak, böylelikle saç renginin kalıcılığı da daha uzun süre olacak.

Saç renginin kalıcılığı nasıl sağlanır?

Saç rengini koruyan şampuanlar kullanılabilir. Saçınızı boyadığınız renk için özel olarak üretilen şampuanları kullanmak en mantıklısı.

Haftada bir saç bakımı yapmak da hem saç sağlığını korur hem de saçtaki boyanın renginin çıkmaması için iyi bir çözümdür. Biliyorsunuz ki hindistan cevizi yağı saç bakımı da mucizeler doğurabiliyor.

saç renginin korunması

Saç renginin kalıcı olması için ve saçların sağlıklı olması için sürekli saçı boyamamak gerekir. Aksine saçı korursanız, bakımını yaparsanız ve saç renginize uygun şampuan ve saç kremi kullanırsanız, saç rengini korumak için gerekli prosedürü de uygulamış olursunuz.

Evde Sabitleyici Doğal Saç Spreyi Yapımı

Evde sarımsak şampuanı nasıl yapılır?

Saç uzatan yağlar hangileri?

Saç boyasının akmaması için kalıcı boyalar kullanmalı ve o rengi koruyan özel şampuanlardan alınmalı. Ayrıca saça parlaklık veren maskeler de haftada bir uygulanmalı. Bu maskelerin içine ekleyeceğiniz argan yağı da çok işe yarayacaktır.

Bir cevap yazın