Siyah Noktalardan Kurtulmak

Siyah noktalardan kurtulmak için bitkisel formüller arıyorsanız doğru sayfadasınız. Siyah noktalar nasıl gider? Hangi maskeleri kullanmak gerek?

Bitkisel formüllerle siyah noktalardan kurtulmak mümkündür. Nasıl mı?
Siyah nokta oluşumunun öncelikli sebebi, kirlenen cildin yeterince temizlenmemesidir. Siyah nokta oluşmaması için cilt özenle tüm kirlerinden arındırılmalı ve gözeneklerin sıklaşması için cadı fındığı toniği gibi tonikler uygulanmalıdır.

Siyah noktalar nasıl gider?

Siyah noktalı bir cilt için bitkisel formüller:
Cildin temizlenmesi için gül suyundan yararlanılabilir.

Eşit oranda suyla seyreltilmiş elma sirkesi cildi yumuşatır ve dezenfekte eder. Ayrıca sivilce ve akne oluşumunu engeller. Böylece siyah noktalardan kurtulmak daha en başından mümkün olur.

Yulaf maskesi: Öncelikle yulaf kuru ciltli kişiler için tavsiye edilmez. Yulaf cildi derinlemesine temizler siyah noktaları temizleme ve oluşumunu engellemede çok etkilidir.

siyah noktalar nası gider

Yulaflar pişirilir ve sonra bir kabın içerisinde ezilir. Ezildikten sonra yüze sürülebilir. 15- 20 dk bekletilir. Ilık suyla yüz yıkanır. Haftada bir uygulanmalıdır.

Aspirinli maske nasıl yapılır?

Siyah noktalar nasıl gider ve nasıl temizlenir? İyi bir cilt temizliği ve bakımı ile. Bunları düzenli olarak her gün yapmalısınız ve sıkılaştırıcı kremler, tonikler kullanmalısınız. Bunun için organik tonik nasıl yapılır yazımı mutlaka okuyun.

Özellikle ozon yağı cildi yumuşatan, temizleyen, sivilceleri, akneyi, egzamayı ve siyah noktaları tedavi eden çok başarılı bir yağ.

Siyah noktalar için maske

Limon suyu ve yoğurt maskesi: Yoğurt cildi besler, yumuşatır ve sıklaştırır. Limon suyu ise cildi dezenfekte eder. Sivilceleri kurutur.
2 yemek kaşığı yoğurda 1 yemek kaşığı limon suyu eklenir ve bu malzemeler iyice, karışımın göz çevrenize gelmemesine dikkat ederek tüm yüze güzelce yayılır ve kuruması beklenir. 15-20 dakikada kuruduktan sonra ılık suyla cilt yıkanır. Cilt tahriş edilmeden maske çıkarılır. Haftada bir kez uygulanır.

siyah noktalardan kurtulmak için

Sağlıklı bir ciltte yağ dengesi ve cilt temizliği çok önemlidir. Aynı zamanda beslenmeyle mutlaka desteklenmelidir. Yani yağlı yiyecekler ve katkı maddeli gıdalar tüketen birinin cildi de istediği kadar temiz ve pürüzsüz olmayacaktır.

Kuru ciltler için evde nemlendirici maske önerileri

Aynı zamanda güneş ışığı da tüm cilt için önemlidir. Yaz kış demeden, en azından yarım saatlik bir yürüyüşü rutin haline getirmek gerekir.

Siyah noktalardan kurtulmak için

Siyah noktalardan kurtulmak için cilt bakımı yapmak şart. Shea yağı gibi bazı yağlar kullanılabilir. Ayrıca gözenek sıkılaştırıcı kremler ve formüller de kullanılmalıdır. Ve elbette siyah noktaları temizlemek için bantlar da siyah noktalardan kurtulmak açısından çok etkili.

Bir cevap yazın