Uzun İlişkinin Sırrı Nedir?

uzun ilişkinin sırrı

Uzun ilişkinin 7 vazgeçilmez kuralı var. Bunlara dikkat edildiğinde ilişkinin uzun sürmemesi için hiç bir neden yok. Peki nedir bu kurallar? Uzun ilişki yaşamak isteyenler nelere dikkat etmeli? Uzun ilişkinin sırrı nedir?

İlişki nasıl uzun sürdürülür?

Sevgilim olmasını istiyorum ne yapmalıyım? dedik ve sonunda bir sevgilimiz oldu, peki şimdi bu ilişkinin uzun sürmesi için ne yapacağız?

Öncelikle zaman içinde artık söylenmeyen sözlere dikkat etmek gerekir. Eskiden ‘senden çok hoşlanıyorum, çok güzelsin, seni çok seviyorum’ gibi sıkça kullanılan cümleler, bir süre sonra kullanılmamaya başlanırsa ilişkiyi zedeler. Bu yüzden duyguları ifade etmeye her zaman devam etmek gerekir.

Uzun ilişkinin sırrı bununla da kalmıyor elbette. İlişki uzadıkça artık monotonlaşmaya başlamasın diye yeni deneyimler yaşamak gerekiyor.

İlişki nasıl uzun sürdürülür bunun bazı önemli teknikleri var. Çünkü her ilişki uzun sürmez veya sürdürülemez diye düşünebilirsiniz ama her ilişki aslında uzatılabilir.

İlişki nasıl uzun tutulur?

Bir diğer kural, birlikte eğlenceli vakit geçirmek. Yaş, konum, ortam ve koşullardan bağımsız olarak çiftler eğlenceli vakit geçirdikleri sürece ilişki uzuyor.

Uzun ilişki nasıl olur? Konuşarak. Şikayet etmek yerine yapıcı olmak ve herhangi bir sorun yaşandığı anda konuşmak gerekiyor.

Uzun ilişkinin sırrı nedir?

İlişkilerdeki en önemli sorun bence bu maddedeki sorun. O da, sorunu ortaklaşa çözmek. Yani ortada bir sorun varsa bu sorun onun veya sizin değil, ikinizin sorunu. Bunu böyle görüp, ‘bu sorunumuzu nasıl çözebiliriz‘ diye bakmak gerekiyor konuya.

ilişki nasıl uzun sürer

Uzun bir ilişki yaşamak için altıncı kural ise kendine ait ayrı bir dünyan olması. Hep dipdibe, yanyana yaşanılan bir ilişki bir süre sonra bitmeye mahkumdur. Herkesin ayrı dünyası olmalı, ayrı arkadaşları olmalı, ayrı hobileri olmalı.

Ve son olarak uzun ilişki yaşamanın sırrı, kendine ve ona karşı dürüst olmak. Çünkü ilişkide güven çok önemlidir. Ve güven sadece bir kez kırılır.