Nasıl Sevgili Bulunur? Sevgilim Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Nasıl sevgili bulunur sevgilim olması için ne yapmalıyım

Sevgilim olmasını istiyorum ne yapmalıyım? Nasıl sevgili bulunur? Hayatıma biri girsin istiyorum, sevgilim olması için ne yapmalıyım? diyenlerden misiniz? Bunun bazı kolay yolları var.

“Yalnızlık Allah’a mahsustur” diye bir söz vardır. İnsanın tek başına kalması pek çok açıdan düşünüldüğünde iyi değil. Konuşacak birinin olması, birbirine destek olmak, birlikte gülmek, gezmek, ağlamak bunlar çok güzel.

Yalnızlıktan bıktım usandım diyorsanız, neden kafama göre birini bulamıyorum diyorsanız, ben de sevgili yapmak istiyorum artık diyorsanız bu 6 tekniği uygulayın!

Sevgilim olması için ne yapmalıyım?

Yapılan bir araştırmaya göre çiftlerin %30’u ortak arkadaşlar vasıtasıyla tanışıyor. %20’den fazlası kafe, bar ve restoran gibi mekanlarda, %20’den azı da internet üzerinden tanışıyor. Geriye kalan %30 gibi bir kesim de içinde oldukları rutin yaşam sayesinde sevgili yapıyorlar. Yani okuldan, spor salonundan veya her zaman gittikleri bir ortamdan.

Bu teknikleri uyguladıktan sonra artık neden benim sevgilim yok demeyeceksiniz çünkü hayatınıza mutlaka biri girecek.

Sosyal medya hesabı kullanmak : Hayatınızla ilgili, kendinizle ilgili insanların fikir sahibi olabilmesi için bir ön tanışma platformu olarak düşünün ve Facebook, Instagram, Twitter gibi bir sosyal medya hesabını aktif olarak kullanın.

Dışarıda vakit geçirmek : İşin sanal kısmını hallettikten sonra şimdi sıra dışarıda vakit geçirmekte. Günlük, sıradan yaptığınız şeyleri dışarıda yapmaya çalışın. Kahvenizi evde değil, bir kafede için.

Sosyal etkinliklere ve gruplara katılmak : Zevkinize uygun olarak, yürüyüş etkinlikleri, turistik geziler, kitap okuma grupları, çöp toplama aktivitesi gibi ortak bir amaçla yapılan etkinlik ve gruplar içinde yer alın. Böylece sizinle aynı fikirde olan biriyle tanışıp sevgili olma ihtimaliniz daha da yükselir.

yalnızlıktan bıktım sevgili yapmak istiyorum

Göz teması kurmak : Hoşlandığınız kişiyle göz teması kurmaktan çekinmeyin. “Gözler kalbin aynasıdır” derler. Beğendiğiniz kişiyle göz teması kurun. Zaten bu, açık bir hoşlanma belirtisidir. Daha önce bir erkeğin veya kadının sevmediği nasıl anlaşılır isimli yazıda bahsetmiştim.

Grup etkinliklerine katılmak : Dans kursuna, resim kursuna, yabancı dil kursuna yazılabilirsiniz. Veya bir spor grubuna kayıt olabilirsiniz. Bu etkinlikler, tek başınıza oturup “nasıl sevgili bulunur” diye düşünmekten çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Arkadaşlarla vakit geçirmek : Arkadaşlarınızla vakit geçirmek, onların tanıdığı ve bildiği farklı insanlarla tanışma fırsatı sağlar. Onlara açıkça sevgili yapmak istiyorum diyebilirsiniz. Onlardan yardım istemekten çekinmeyin.

Sevgili ararken dikkat edilmesi gereken şeyler

Biriyle sevgili olmadan önce mutlaka onu tanımak için süre verin. Özellikle kadınlar için bu çok önemli. Ne yazık ki haberlerde görüyoruz, sevgilisi tarafından şiddet uygulanan veya öldürülen kadınları.

Lütfen erkeği önce iyice tanıyın. Evli birine aşık olmak gibi bir durumdan sakının. Uzmanlar bir ilişkiye başlamadan önce, o kişiye ortalama 6 ay kadar tanıma süresi verilmesini öneriyor. Sevgili ararken en dikkat edilmesi gereken şeylerden biri bu.

nasıl sevgili bulunur

Hızlı karar vermeyin! Nerede yaşıyor, nelerden hoşlanıyor, nasıl bir insan bunları öğrenin. Uzunca bir süre erkekle tek başınıza kalacağınız ortamlara girmeyin, kalabalık yerlerde buluşun.

Görüştüğünüz kişinin kim olduğunu ve onun hakkında bildiğiniz her şeyi bir ebeveyn veya dostunuzla paylaşın. Onunla görüşeceğiniz zaman bu kişiye de haber verin.

Umarım gönlüme göre bir sevgili buldum der herkes ve mutlu, huzurlu bir birliktelik yaşar.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir