Yanlış İnsana Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Acaba doğru kişiye mi yoksa yanlış kişiye mi aşıksın? O senin için ne kadar uygun biri? Bunu anlamanın bir kaç kolay yolu var.

Aşık olduktan sonra iş işten geçer ama işin başında yanlış insana aşık olduğunu nasıl anlayabileceğinizi bilirseniz, ya hiç o yola girmeden ya da yol yakınken o aşktan vazgeçebilirsiniz. Böylece zaman kaybetmemiş ve daha fazla üzülmemiş olursunuz.

Aşık olduğunuz kişi, ilişki yaşadığınız kişi acaba doğru insan mı? Bunu anlamak aslında çok da zor değil.

1. Çaba Harcayan Taraf

İlişkide sürekli olarak siz çaba harcıyorsanız, siz daha çok emek sarf ediyorsanız, çoğu şeyi siz düşünüyor ve siz planlıyorsanız; yanlış kişiyle birliktesiniz demektir.

2. Kavga İlişkinin Tuzu Biberi

Kavgalar, tartışmalar ilişkinin aşkın tuzu biberi olabilir ama tatlı bir şekilde çözüme ulaştığı sürece. Eğer ne yemek yiyeceğinizden, ne giyineceğinize kadar çoğu konuda kavga edip duruyorsanız ve bu kavgalar hiçbir zaman çözüme ulaşmadan sürekli olarak tekrar ediyorsa yanlış kişiye aşıksınızdır.

yanlış insana aşık olmak

3. Sen Sus!

Birlikte olduğunuz kişi size söz hakkı tanımıyorsa, size küçümseyici ve aşağılayıcı şekilde davranıyorsa o kişiyle birlikte olmamalısınız. Size ‘Sen yapamazsın, sen anlamazsın, sen sus’ gibi şeyler söylüyorsa, o kişiden hemen ayrılmalısınız.

4. Gelecek Planı Kuramamak

Aşk hayallerle gelir. İlişki yaşadığınız kişiyle birlikte sinemaya gitmekten evliliğe kadar, bir ilişkiden beklediğiniz şeyler her ne ise, hayaller kuramıyorsanız o kişi sizin için doğru insan değildir.

Doğru ya da yanlış insana aşık olduğunu anlamanın yolu

doğru insana aşık olmak

5. Başkası Olma Kendin Ol

Kendiniz gibi olursanız, sevgilinizin veya eşinizin sizi eleştireceğine veya sizi beğenmeyeceğine inanıyorsanız ve bu yüzden olduğunuzdan daha farklı davranmak ya da konuşmak durumunda kalıyorsanız, yanlış insana aşıksınız demektir.

6. Negatif Bakış Açısı

Siz yeni bir şeylere heves ederken, ilişki yaşadığınız kişi hep umutsuzca konuşuyorsa, hayata karşı negatif bakıyorsa, sizin enerjinizi de düşürüyorsa doğru kişiyle beraber değilsiniz demektir. Siz de böyle biri olmayın ki, siz de başkaları için yanlış insan olmayın.