Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri

Herkesin yüz şekli birbirinden farklıdır. Kimi yuvarlak yüzlü, kimi kare yüzlü, kimi de uzun yüz şekline sahiptir. Tabii yüz şekline göre farklı saç modelleri kullanmak gerekir. Her yüz şekline her saç kesimi ve modeli olur mu? Olmaz.

Genellikle birçok kadın yuvarlak yüz şekline sahiptir. Yuvarlak yüzlü demek şişman demek değildir. Ama yüzünüzün şekline göre bir saç kesimi yapmazsanız kötü bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. İşte burada da yuvarlak yüzlü bayanların nasıl bir saç kesimine sahip olmaları gerektiğini anlatacağız.

Yuvarlak yüz şekline hangi saç modeli yakışır?

Yuvarlak yüz şeklinde hangi saç modeli yakışır diye merak ediyorsanız işte sizin için harika örnekler.

yuvarlak yüz için saç modelleri

Yuvarlak yüzünüz varsa yüzünüz aynı zamanda uzun da olabilir ya da yüzünüz uzun olmadan, yüzünüz geniş ve dolgun da olabilir. Genellikle bu yüz şekline sahip olanların yüzü genişe daha yatkındır.

Yüzü ince ve zayıf gösteren saç modelleri hangileri?

Yuvarlak yüz tipine sahip olan kadınlar için en uygun saç kesimi düz saçlar yerine katlı saçlardır. Uzun saç kesimi yerine daha kısa kesim hatta ensede biten kesimler yüzünüzü daha küçük göstermenize yardımcı olacaktır.

Yuvarlak yüz için saç modelleri

Saçınıza yandan bir kakül ya da önden tüm alnınızı kapatan bir kakül tercih etmeniz alnınızı kapatacağı için yüzünüzü olduğundan daha küçük gösterecektir.

Size yan tarafa ayrılmış tek tarafı uzun tek tarafı kısa saç kesimi de çok yakışacak yüzünüzü yuvarlak şeklinden kurtaracaktır. Eğer kısa saç modelini sevmiyor ve saçınızı kısa kestirmek istemiyorsanız saçınızı uzatın ama uzatırken saçlarınıza çok fazla kat attırın. Çok kat verdirerek saç kesmek, saçlarınızı daha hacimli göstereceğinden yüzünüzün yuvarlak şeklini ortadan kaldıracaktır.