Yüzü İnce Ve Zayıf Gösteren Saç Modelleri Hangileri?

Yüzü ince zayıf güzel gösteren saç modelleri

Yüzü ince ve zayıf gösteren saç modelleri, makyaj teknikleriyle yüzü daha ince gösterebiliyor ama sürekli makyaj yapmıyorsak veya hem makyaj hem de saç şeklimizle, kesimimizle yüzümüz daha ince ve zayıf gözüksün istiyorsak bize çözüm olacak modellerdir.

Makyaj öncesi ve sonrası değişim‘de gördüğümüz gibi makyaj insanı oldukça değiştiriyor ama saç kesimi ve modeli de bir o kadar etkili. O yıl moda olan saç modellerini takip edeniniz var mı bilmiyorum, ben genelde saç renklerini takip ediyorum çünkü he model herkese yakışmayabiliyor.

Ama bu saç modeli bana yakışıyor diyerek 80 yıl da aynı kısalıkta aynı şekilde saç kullanan sıkıcı insanları da tanıyorum. Değişiklik iyidir, arada kısa kesim, katlı kesim, bazen uzatmak, renk değiştirmek insanın tüm psikolojisini değiştirebiliyor.

Yüzü zayıf ve ince gösteren saç modelleri

Bir keresinde bir türlü kıyamadığım saçlarımı kısacık kestirmiştim ve bunun yarattığı muhteşem etkiyi size anlatamam. Fakat daha sonra biraz kilo alınca farklı şekillere odaklandım ve onların da faydasını gördüm. Şimdi birlikte yüzü zayıf ve ince gösteren bu saç modelleri hangileri bakalım.

yüzü ince gösteren saç modelleri

Yuvarlak tombul yüze giden saç modelleri arasında ilk sırada yer alıyor. Öncelikle elbette uzun ve düz saç, çoğu kişinin tercih etmek isteyeceği bir model. Burada renk de önemli bir etken.

Saç uzatan çemen otu tohumu faydaları

yüzü zayıf gösteren saç modelleri

Yine cilt alt tonuna uygun saç rengi yine uzun ve bu sefer kakül de var. Eğer alnım çok geniş diyorsanız ve bundan rahatsız oluyorsanız bu tam size göre.

yüzü ince ve zayıf gösteren saç modelleri

Şimdi de hem uzun hem hafif dalgalı hem de daha hafif kaküllü bir saç var karşımızda. Düz kesim yerine katlı kesim kullanılmış.

Yüz tüylerini almak hakkında bilmeniz gerekenler

yüzü ince gösteren saç modelleri topuz

Bazen de açık saç yerine, yüzü ince gösteren bir topuz modeli yapmak çok daha mantıklı. Gerçi Ashlee Simpson’ın yüzü uzun olduğu için bu şekilde daha da uzun durmuş ama yüzüm çok kilolu diyorsanız bunu siz de denemelisiniz. Diğer günlük topuz modelleri de ilginizi çekebilir.

yüzüm nasıl daha ince ve zayıf gözükür

Yüzümü nasıl daha zayıf gösterebilirim diyenler için bu tür dağınık ve uzun modeller çok işe yarayabilir. Belki biraz dudak dolgunlaştıma ile dünyanın en güzel kadınları arasına girilebilir.

Yüzü ince ve zayıf gösteren kısa saç modelleri

Sadece uzun modeller yok elbette. Yüzü ince ve zayıf gösteren kısa saç modelleri de tercih edilebilir.

Yüzü ince gösteren kısa saç modelleri

Demi Lovato ne kadar kilo verirse versin yüz şekli itibariyle her zaman biraz tombul duracak bir yapıya sahip. Bu yüzden kısa ama dağınık bir model seçmiş. Böylelikle yanakların etrafına atılan katlar çerçeveyi biraz daha daraltıyor. İyi bir seçim!

Yüzü zayıf gösteren kısa saç modelleri

Arkalar daha kısa, öne doğru daha uzun. Bu şekilde bir boyut kazandırılmış. Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca saçı nereden ve nasıl ayırdığınız da çok önemli. Tam ortadan mı, biraz daha yandan mı yoksa çok daha belirgin bir şekilde yandan mı. Her detayın önemi var hanımlar, her detayın.

Yüzümdeki kilolardan nasıl kurtulabilirim?

Kendinizi hiç üzmeyin çünkü herkesin yapısı farklı. İnsan bunu kabul ettiğinde gerçekten çok rahatlıyor. Yani herkes aynı olmak zorunda değil. Hepimiz o beğendiğimiz ünlüye benzemek zorunda değiliz. Biz kendimiz olarak da çok güzeliz.

Ama yok bu durum beni çok üzüyor ve ben illa bir çözüm istiyorum diyorsanız yüzümdeki kilolardan nasıl kurtulabilirim lütfen bana bir yol göster diyorsanız bunun için elbette yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Yuvarlak şişman kilolu surat için çözümler

Yüzümün kilo almasını istemiyorum diyenler mutlaka haftada en az iki gün yüz masajı yapmalı. Çok kolay. Yüzünüzü yüz yıkama jeli ile yıkadıktan sonra her zamanki gibi tonikleyin ve ardından sıkılaştırıcı yağlarla veya serumlarla (kırışıklık giderici serum) cildinize masaj yapın. Bu işlemi 3-5 dakika kadar boynunuzdan ve çene kemiklerinizden yukarıya doğru devam ettirin.

Kolay teknikler ve ufak hilelerle daha güzel gözükebilirsiniz

Yüz egzersizi de yapabilirsiniz ve elbette makyaj hileleri kullanabilirsiniz. Yani kontür ve aydınlatma biliyorsunuz ki mucizeler doğurabiliyor. Mesela dudakları dolgun gösteren makyaj yaptığınızda dikkati oraya çekebilirsiniz. Veya güzel bir badem göz makyajı ile karşınızdakinin ilgisini bakışlara çekebilirsiniz.

Kıyafet ve makyaj gibi kolay teknikler ve ufak hilelerle daha güzel gözükebilirsiniz. En önemlisi de ne kadar kilolu bir yüzünüz olursa olsun güzel bir gülümsemeniz varsa, dikkatler oraya çekilecektir. Ve bunun aslında hiçbir hileye ya da makyaja gerek de yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.