Dudak Dolgunlaştırma Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Dudak dolgunlaştırma ve dudak büyütme için pek çok teknik var. Hatta dudaklarının inceliğinden dolayı mutsuz olan kişiler evde kaşıkla dudak büyütme yok ne bileyim kalıcı dudak büyütme için bardak çanak gibi şeylerin işe yaradığını iddia edenlere dahi inanabiliyor. Dudak kalınlaştırma yaptırmaya karar verdiğinizde bilmeniz gereke 7 önemli şey var.

Doktorunuzu iyi araştırın
Dudak büyütme işlemini yapacak olan doktoru iyi seçin. Araştırın, o doktor hakkındaki ve yapılan işlem hakkındaki yorumları iyice okuyun. Spa merkezlerinde veya güzellik salonlarında yapılan dudak dolgunlaştırma işlemlerinden uzak durun. Çünkü dudaklar en doğru şekilde dolgu enjeksiyonuyla dolgunlaştırılır. Boş yere geçici çözümlere para vermeyin. Doktorunuzun bir plastik cerrah veya dermatolojist olması gerekir. Buna da dikkat edin.

Hiyalüronik asid
En sık kullanılan cilt dolgularında hiyalüronik asid vardır. Hiyalüronik asit insan vücudunda zaten bulunmaktadır ve dudağa enjekte edildiğinde, dudak şeklinde ve hacminde büyüme olur. Ve bu dolgunluk 6 ay sürer. Altı ay sonra dudak büyültme işlemini tekrar yaptırmanız gerekir.

Dudak Dolgunlaştırma Hakkında En Çok Merak Edilenler

Herkes dudak büyütme yaptırabilir mi?
Dudak dolgunlaştırma herkes için uygun değildir. Öncesinde genel değerlendirme yapılmalıdır. Dudağınızda o anda uçuk varsa ya da herpes hastalığınız varsa dudak büyütme yaptırmamalısınız. Bu durumda tedavi edici dudak kremi kullanın. Ayrıca kan pıhtılaşması olanlar, diyabeti olanlar ve lupus (deri veremi) olanlar bu işlemi yaptırmamalıdır.

dudak dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma öncesi
E vitamini, balık yağı, ginseng, aspirin veya antiinflamatuar ve analjezik ilaçlar dudak dolgunlaştırma öncesi kullanılmamalıdır. Çünkü bunlar kanı incelten ilaçlardır ve işlem yapılan yerin daha çok kanamasına veya tahriş olmasına sebep olabilir.

Dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır?

Dudak büyütme işlemi acıtıyor mu?
Dudak doldurma işlemi bir kanülle yapılır. İşlem öncesinde lokal uyuşturucu krem kullanılabilir. Veya buz da kullanılabilir. Pek çok dolgunun içinde zaten anestetik materyal vardır. Bu yüzden dudak büyütme işlemi acıtıyor mu? diye soranların içi rahat edebilir.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj yorumlar ve inceleme

Ne zaman dudak kalınlaştırma yapılmaz?
Önemli bir davet veya düğün öncesi dudak kalınlaştırma yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü kişiden kişiye ve doktordan doktora değişebilir fakat yine de belli bir miktar şişme veya tahriş olabilir dudaklarınızda.

Dudak dolgusu yaptırdım pişman oldum
Yaptırdığınız dudak dolgusundan memnun kalmadıysanız, o görüntüden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Hiyalüronik asitin enzimle çözülmesi mümkündür. Dudağınıza uygulanacak olan hiyalüronidaz ile dolgunun etkisi silinebilir ve dudaklarınız tekrar eski haline dönebilir.