Maybelline Super Stay Stick Matte Ink Ruj Yorumlar Ve İnceleme

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink Ruj

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink Ruj indirimden alıp deneme şansı yakaladığım, yorumlar ve inceleme köşesinde bugün size anlatacağım ürün.

Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujların renkleri de dikkat çekiyor. Geniş bir skalaya sahip ve en çok beğenilenler arasında 65 numara, 15 numara ve 70 numara geliyor. Benim aldığımda 15 numara oldu.

Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujların renkleri

Süper kalıcı mat likit ruj şeklinde bir özelliği var, gerçekten de öyle mi iyi ve kötü yanları neler şimdi yorumlar kısmına geçelim.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink Ruj Yorumlar

Öncelikle kapağı çevrilerek açılıyor ve açtığınızda karşınıza rimel çubuğuna benzeyen bir çubuğun ucunda yassı bir uygulama aparatı çıkıyor. Önü veya arkası yok, iki tarafı da aynı. Yani stick denilen kısım.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj yorumlar ve inceleme kısmına başlarken bu rujun kokusundan hemen bahsetmem gerek. Çünkü ilk dikkatinizi çekecek olan şey bu oluyor.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj ucu sürmek

Kışın hangi rujlar sürülür yazımda da bahsettiğim gibi ilk sıralarda yer alabilir çünkü kalıcılığı bahsedildiği gibi.

Dudağa uygulaması kolay. Fırça tam da bu kolay sürülüm için tasarlanmış. Fakat rujun benim hiç hoşuma gitmeyen bir yanı var. O da sürdükten sonra dudakların birbirine çok fazla yapışması.

Bu yapışkanlık hissinin geçmesi için bir süre beklemeniz gerekiyor. Hani biz hemen dudaklarımızı hareket ettirip ruju yaymak isteriz ya, işte onu yapmamak gerekiyor.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj vadettiğini veriyor mu?

Süper mat ve kalıcı diyor zaten adında geçen Maybelline super stay ile bunu belirtiyor. Mat mı evet. Kalıcı mı? Ortalama 3-4 saat kadar kalıyor. Sonra yenilemek gerekiyor. Yani theBalm rujlarla karşılaştırırsak o kadar da kalıcı değil.

çubuklu mat ruj

Ayrıca theBalm rujlar hemen matlaşıyor ve daha sonra hiçbir şekilde bulaşmıyor. Oysa bunda sürdükten sonra yiyip içtiklerinize az da olsa bir bulaşma oluyor. Bunun olmaması için çok iyi bir şekilde kurumasını beklemek gerek.

16 saat kalıcılık vadediyor ama bu süre elbette çok fazla. Bu süre içinde hiç bir şey yiyip içmemek gerek ki anca o şekilde kalsın. Ben her kullandığımda en fazla ortalama 5 saat kaldı.

Hem mat ruj hem de dudaklarda kuruluk hissi bırakmıyor, bu yanı iyi. Çünkü bu tür ürünlerde genelde bu sorun olabiliyor ve ben bir süre sonra üstüne bir de nemlendirici sürmek durumunda kalıyorum.

Dudak nasıl nemlendirilir?

Hem sürülen rujun daha güzel durması hem de makyajsız haldeyken de dudakların nemli olması için kullanabileceğiniz bazı dudak nemlendiricileri var.

Dudak nasıl nemlendirilir

Bunlar arasında benim kullanıp yorumladıklarım Procsin çay ağacı dudak nemlendirici, Aloe vera dudak nemlendiricisi ve bu konuyla ilgili yazmış olduğum dudak çatlamasına ne iyi gelir?

Dudak bakımı çok önemli çünkü hangi ürünü kullanırsak kullanalım o bölgede çok daha güzel durmasını sağlar. Bunun için düzenli olarak dudak peelingi yapmak, günde ortalama 2 litre su içmek, vitamin ve mineralleri kan testi ile kontrol etmek ve nemlendirici kullanmak gerekiyor.

Değerlendirme ve puanlama

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj değerlendirme ve puanlama kısmına geçeyim şimdi de.

maybelline süper stay ruj yorumları

Burada belirmem gereken gerçekten çok fazla renk seçeneği ile dikkat çekiyor olması. Ve kokusuyla da. Tatlı bir kokusu var. Şekerli ve pudralı gibi.

Kokusu : 10/10
Dokusu : 5/10
Yapışkanlık : 9/10 (ilk bir kaç dakikada)
Kullanma kolaylığı : 10/10
Etki : 7/10 (kalıcılığı 10 saate varmıyor)
Fiyat : 4/10 (48.95 bu ürün için fazla)
Tekrar alır mıyım : Hayır

Yapışkanlığı hoşuma gitmedi ve dudakta topaklanıyor. Tüm bunlara rağmen fiyatı da yüksek zaten. Bu yüzden tekrar almayı düşünmem. Bunun yerine yeni keşfettiğim Maybelline new york super stay matte ink mat kalem ruj almaya devam ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.