Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj

Dudaklar nasıl dolgunlaştırılır? Dudaklarınızı kalınlaştırmak için nasıl makyaj teknikleri kullanmalısınız? Doğru ruj sürme teknikleriyle dudaklar dolgun gösterilebilir. İşte o teknikler..

Öncelikle dudaklar dudak balmı veya vazelinle yumuşatılmalıdır. Sürdükten sonra dudaklarda yaklaşık 5 dakika bekletilmesi yeterlidir.

Ardından dudak çevresi sürülecek rujun rengine uygun bir dudak kalemiyle çevrelenir. Aynı işlem rujun sivri kısmıyla da yapılabilir. Doğal bir görünüm için çizilen çerçeve mutlaka hafifçe dağıtılmalıdır.

Dudaklar nasıl dolgunlaştırılır?

dudakları dolgunlaştırmak için

Bu işlemden sonra ise ruj ince bir katman halinde sürülür. Dudakların orta kısmına kullanılan rujun tonundan daha açık renkli bir ruj sürülür. Hatta kalıcılığı artırmak için ise üzerine şeffaf pudra uygulanabilir.

Dudakları dolgun gösteren makyaj teknikleri

Dudakları dolgun gösteren bu makyajı uygularken en önemli şey rujun rengidir. Açık ve natürel renkli rujlar kullanılarak dudaklar daha dolgun gösterilebilir.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj yorumlar ve inceleme

Koyu renkler kullanıldığında dudakların dolgun görünmesi için ise ruj sürüldükten sonra üzerine parlatıcı sürülmelidir.

Dudakları kalınlaştırma teknikleri

Açık renk bir ruj kullanıldıysa da isteğe göre parlatıcı kullanılabilir. Bu yöntemle dudaklar daha da dolgun gösterilir.

Dudakları kalın göstermek için kırmızı ışıltılı bir ruj kurtarıcınız olabilir.

Ayrıca dudaklarınıza düzenli olarak peeling yapabilirsiniz. Bu da dudak sağlığınızı korur. Dudak çatlakları için de nemlendirici kullanmalısınız.

Bir cevap yazın