Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj

Dudakları dolgun gösteren makyaj aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Dudaklar nasıl dolgunlaştırılır? Dudaklarınızı kalınlaştırmak için nasıl makyaj teknikleri kullanmalısınız? Doğru ruj sürme teknikleriyle dudaklarınızı daha dolgun gösterin. İşte o teknikler..

Öncelikle dudaklar dudak balmı veya vazelinle yumuşatılmalıdır. Sürdükten sonra dudaklarda yaklaşık 5 dakika bekletilmesi yeterlidir.

Ardından dudak çevresi sürülecek rujun rengine uygun bir dudak kalemiyle çevrelenir. Aynı işlemi, rujun sivri kısmıyla da yapabilirsiniz. Doğal bir görünüm için çizilen çerçeve mutlaka hafifçe dağıtılmalıdır.

Dudaklar nasıl dolgunlaştırılır?

dudakları dolgunlaştırmak için

Bu işlemden sonra ise ruju ince bir katman halinde sürün. Dudakların orta kısmına, kullandığınız rujun tonundan daha açık renkli bir ruj sürün. Hatta kalıcılığı artırmak için üzerine şeffaf pudra uygulayın.

Dudakları dolgun gösteren makyaj teknikleri

Dudakları dolgun gösteren bu makyajı uygularken en önemli şey rujun rengidir. Açık ve natürel renkli rujlar kullanırsanız, dudaklar daha dolgun gözükür.

Maybelline Super Stay Stick Matte Ink ruj yorumlar ve inceleme

Koyu renkler kullanıyorsanız, dudaklar dolgun gözüksün diye ruj sürdükten sonra üzerine parlatıcı sürebilirsiniz. Hatta bazı kişiler çok açık renk bir ruj sürüyor. Buna kalemle çerçeve yapıyor. Sonra üstüne parlatıcı sürüyor.

Bu şekilde yaptığınız zaman zaten o bölge öne çıkıyor. Yani bu, teknikler arasında en doğrusu ve etkili olanı diyebiliriz. Ama tabii ki daha pek çok teknikler var.

Dudakları kalınlaştırma teknikleri

Açık renk bir ruj kullandıysanız, parlatıcı şart! Bu yöntemle o bölgeyi öne çıkartırsınız. Hem de göz makyajınızı da koyu yapabilirsiniz. Gayet uyumlu olur.

Dudakları kalın göstermek için kırmızı ışıltılı bir ruj kurtarıcınız olur.

Ayrıca dudaklarınıza düzenli olarak peeling yapabilirsiniz. Bu da dudak sağlığınızı korur. Dudak çatlakları için de nemlendirici kullanmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir