Kadınlarda Karın Kası

kadınlarda karın kası

Kadınlarda karın kası yapmak mümkün mü? Büyük dertlerden biri karın bölgesindeki yağlar. Peki bunlar neden olur? Erir mi? Karın kası yapmak mümkün mü? Nasıl yapılır? Bu yazımızda buna bakacağız.

Erkeklerde genel olarak kas oranı daha yüksektir, kadınlar yağlanmaya daha müsaittir. Kadın olmanın kötü yanlarından biri ama bunu bir kere kafadan kabul etmekte fayda var.

Her zaman öncelikli olarak sorunun sebebini bulmak gerektiğini çoğu yazımda belirtiyorum. Çünkü asıl sebebi bildiğimiz zaman çözüme gitmemiz de o kadar kolay ve kısa yoldan olur.

Belki vücudunuzda her yeriniz kilolu ve karnınız daha da kilolu. Ya da kilonuz normal ama karın bölgesindeki şişlik bir türlü gitmiyor.

kadınlarda karın bölgesinde yağlanma

Öncelikle bakın bakalım karın bölgesindeki şişlik yemek yedikten sonra mı oluyor veya daha fazla mı artıyor? Eğer böyleyse kabızlık, gaz, migren ya da ishal gibi şikayetleriniz de var mı? Eğer durumunuz böyleyse gıda alerjiniz olabilir. Multivitamin kullanmanız gerekebilir. Mutlaka kontrol edin, yoksa egzersizler pek işinize yaramayabilir.

Şimdi gelelim kadınlarda karın kası olur mu? Karın kası nasıl yapılır? Karın kası egzersizleri arasında en etkili olanı hangisi? sorularının cevabına.

Kadınlarda karın göbek şişliği sebepleri

Kadınlarda karın kası egzersizi

Hem spor salonunda hem de evde yapabileceğiniz bazı hareketlerle karın kası yapmanız mümkün. Çoğu hareket de yatarak yapılıyor. Karın kası için en önemli hareket elbette mekik.

kadınlarda karın kası hareketleri

Sırt üstü yatıp, resimdeki gibi bir bacağınız yukarıdayken ellerinizi başınızın altına koyup sağa ve sola doğru vücudunuzun üst kısmını hafifçe yukarı kaldırmalısınız. Bu hareket sağ ve sol karın yağları için çok iyidir.

hızlı kilo vermek için

Normal şekilde mekik çekmek her zaman karın kasını çalıştırır. Bu şekilde uzanıp, bu sefer öne ve arkaya doğru kalkıp geri yatmalısınız. Başınızı yere değdirmemek ve ellerle başı ileri doğru itmemek mekik hareketinde önemli tüyodur.

Karın kası için ayakta egzersiz var mı?

Evet yatarak egzersiz yapamayanlar için ayakta da bu hareketi yaparak karın kasını çalıştırabilirsiniz.

kadınlarda karın kası egzersiz hareketleri

Elinizde tuttuğunuz dambılları, dirseklerinizi kırarak yukarı doğru çekmeli ve tekrar aşağı indirmelisiniz. Bu hareketi yavaş bir şekilde yapmalısınız. Hem karın kası için hem omuz kası için çok güzel bir hareket.

Bende dambıl (ağırlık) yok nasıl yapabilirim? diyenler pet şişeye su doldurup yapabilir. Çözüm çok, siz yeter ki egzersiz yapmak isteyin yeter ki karın kası yapmak isteyin :) Ve şunu asla unutmayın insan her zaman değişir. Asla ‘bu yaştan sonra’ kalıbını kullanmayın.

Bir cevap yazın