Kışın Hangi Rujlar Sürülür?

Kış mevsimine uygun çekici ve etkileyici dudaklar nasıl olmalıdır? Hangi rujun etkisi nasıl? Dudak rengi ruj ne zaman kullanılır? Kışın hangi rujlar sürülür?

Hava değişimi dudaklarımızı olumsuz yönde etkiler. Dudaklar, soğuk havanın etkisiyle nem kaybeder, kurur ve çatlar. Çekici dudaklar pürüzsüz görünmelidir.

Çatlak bir dudağa ruj sürmek hoş bir görüntü oluşturmaz. Bunun için Procsin dudak nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Dudakların nemi azaldıysa; dudak balmı veya vazelinle dudaklara eski yumuşaklığı tekrar kazandırılmalıdır. Özellikle ruj uygulanmadan önce dudaklara bakım yapmak şarttır.

Dudak rengi ruj

nude ruj

Dudak rengi ruj yani nude ruj olarak geçen rujları da tercih edebilirsiniz. Özellikle bir ton koyu dudak kalemiyle çok güzel duruyor. Hem de dudaklar daha dolgun gözüküyor.

Dudaklar nemlendirildikten sonra gündüz vakitlerinde tercih edilmesi gereken ruj renkleri, dudakları daha natürel gösteren pembe ve şeftali tonları olmalıdır.

Geceleri ise kırmızı gibi daha iddialı tonlar tercih edilmelidir. Üzerine parlatıcı da sürebilirsiniz.

Ten rengine göre de kullanılacak ruj renkleri farklılaşır. Esmer bayanlar vişne çürüğü, kırmızı, toprak rengi tonlarını kullanabilir. Beyaz tenli bayanlar ise mat, pembe rengi ve portakal rengi tonlarını tercih edebilir.

Kışın hangi rujlar sürülür?

Kış mevsiminin soğuk havasına inat; son derece canlı ve sıcak renkler kullanılarak çekici dudaklarla bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Kışın cilt bakımı ve dudak bakımı da çok önemli elbette. Özellikle kuruyan ve sertleşen bölgeler için ozon yağı kullanmanızı tavsiye ederim.

Ve soğuktan ya da yağmurdan etkilenmemesi için kalıcı ruj kullanmak yani long lasting olanları kullanmak da iyi bir çözüm olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir