Kuru Saçları Nemlendirmek İçin En İyi 3 Maske Tarifi

kuru saçlar için nemlendirici maske tarifi

Kuru saçları nemlendirmek kolay değil diye düşünmeyin. Güneş ışınları, hava kirliliği, boya, açma işlemleri söz konusu ise, nemini yitiren saçların bakıma ihtiyacı olur. Tek bir şey yapmak, bir ürün kullanmak yerine bir bakım paketi hazırlamak daha mantıklı olur.

Öncelikle saçlarım neden kuruyor bunu kendimize sormamız lazım. Sebep nedir? Çok mu boyadım? Açtım mı? Saçın yapısını mı bozdum? Güneş ışığında fazla mı kaldım? Havuza çok mu girdim? Saçlarımı çok sık mı yıkıyorum? Sürekli fön, maşa mı yaptırıyorum?

Saç botoksu ne işe yarar?

Saçlar neden kurur ve dökülür?

Bir şeyin sebebini bildiğimiz zaman çözümünü bulmamız da her zaman çok daha kolay olur. Saçlar neden kurur ve dökülür bir bakalım. Listedekilerin hangisi / hangileri bizim için geçerli?

  • Deniz ve havuz suyuna maruz kalmak
  • Kuru hava
  • Günde ortalama 2 litre su tüketmemek
  • Kötü beslenme alışkanlıkları
  • Boya ve açma işlemleri
  • Saçları çok sık yıkamak
  • Yanlış saç kremi, şampuan ve ürünler kullanmak
  • Sıkça düzleştirici, maşa, fön kullanmak

Saçlarım çok kuru diyenler kullandıkları yastığı / saçlarını kurutma yöntemlerini gözden geçirmeli. Pamuklu yastık kılıfı saçtaki nemi de emer. Saç sağlığı için en iyi yastık kılıfı ipek / saten olanlar.

Saçlar ıslakken hasara daha açık olurlar. Böyle dışarı çıkmak iyi bir fikir değil. Isı işlemi yapmak da. Mikrofiber havlu / kıyafetle nazikçe kurutmak en iyisi.

Boyalı yıpranmış saçlar için nasıl bakım yapılır?

Kuru saçları nemlendirmek için en iyi 3 maske tarifi

Saç kremi kullanmak önemli. Her banyoda nemlendirici şampuan ve saç kremi kullandığınıza emin olun. Haftada 1 kez yapabileceğiniz kuru saçları nemlendirmek için en iyi 3 maske tarifi neler onlara da bakalım.

Evde saç bakımı nasıl yapılır daha önce anlatmıştım, isterseniz detaylarına bakabilirsiniz. Zaten çok kolay. Alışkanlık haline getirdiğinizde ise oldukça etkili.

Mayonez yoğurt maskesi

mayonez yoğurt maskesi

Yarım bardak mayonez, 2 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı/zeytinyağı ve 1 çay kaşığı balı iyice karıştırıp mayonez yoğurt maskesi hazırlayın. Temiz saça uygulayın. Yarım saat kadar bekleyin ve durulayın.

Muz maskesi tarifi

muz maskesi tarifi

Muzun saça faydaları ve cilde faydalarını artık herkes biliyor. Muz maskesi tarifi için 1 adet muzu iyice ezin, içine 1-2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyin, 1 çay kaşığı bal ekleyin ve temiz saça sürüp yarım saat bekletin ve durulayın.

Avokado saç maskesi tarifi

avokado saç maskesi tarifi

Kuru saçlar için maske arayanlar bunu kesin denemeli. Avokado saç maskesi tarifi için 1 adet ezilmiş avokado, 1 yemek kaşığı argan yağı veya zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı hindistan cevizi sütünü karıştırın. Temiz saça sürün. 30 dakika bekleyin ve durulayın farkı anında hissedeceksiniz.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir