Saç Botoksu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

saç botoksu nedir ne işe yarar faydaları ve zararları nedir nasıl uygulanır

Saç botoksu, saçınızın dokusunun bozulmadan kalmasını sağlarken saçınızı eskisinden daha pürüzsüz ve nemli bırakan yüzde 100 vegan, derinlemesine bakım uygulamasıdır.

Fazla çaba harcamadan şık ve parlak saçlarınız olmasını istiyorsanız, saç botoksu tedavisini düşünebilirsiniz. İğnesiz bir işlemdir ve kuaförlerde uygulanmaktadır. Saç bakımında onarıcı işlemler arasında en popüler olanlardan biridir.

Saç botoksu yaptıranların yorumları çoğunlukla olumlu yönde çünkü ne işe yarıyor dediğimizde bu işlem kırık uçları kapatıyor, kabarmayı önlüyor ve saça dolgunluk veriyor.

Bugün size saç botoksu hakkında bilmeniz gereken her şey yazısını hazırlamamdaki sebep de bu. Özellikle saçlarının keratin gibi bir uygulamayla düzleşmesini istemeyen ancak canlılık kazanmasını isteyenler için harika bir uygulama.

Kimler yaptırmalı?

Saçlarınız biraz gevşek göründüğünde veya ısı ve stresin bazı kırılmalara veya hasara neden olduğunu hissettiğinizde, saç botoksu zamanı geri almanıza ve sıfırlamanıza yardımcı olabilir.

Diğer tüm tedavilerde olduğu gibi, sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için sürece aşina olmanız iyi bir fikirdir.

Saç botoksunda enjekte edilebilir maddeler kullanılmasa da, stilistiniz muhtemelen ürünün uygulanmasından önce bir konsültasyonla başlayacaktır.

Saç botoksunun içinde ne var? Ürüne bağlı olarak B5 vitamini, E vitamini, kolajen kompleksi, antioksidanlar ve havyar yağı gibi bileşenleri içerebilen kimyasal olmayan bir konsantredir.

Bu bileşenler saçınızı besler, kırılgan tellerden kırık liflere kadar yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için serbest radikallerle savaşır.

Kolajen saçınızı daha da onarmaya yardımcı olurken, bakımdaki yağlar saç kütikülünü yumuşatmaya ve mühürlemeye yardımcı olur.

saç botoksu nasıl yapılır

Uygulama süredir ne kadar? Kişiden kişiye ve saçın durumuna göre değişiyor ancak ortalama 20 dakika ile yarım saat arası sürüyor. Ardından doğru pH dengesine sahip bir şampuan ve saç kremi ile saçı yıkıyorlar. Bundan sonra 48 saat ve hatta mümkünse 72 saat kadar saçı yıkamamanızda fayda var.

Saç botoksunun yararları ve zararları

Tedavi sonrasında daha şık, daha dolgun saçlara ve daha az kırık uca sahip olmayı bekleyebilirsiniz. Uygulamanın saçlarınıza geri kazandırdığı nem sayesinde daha az kabarma da fark edebilirsiniz. Sonuçlar iki ila dört ay arasında sürebilir.

Saç botoksunun yararları daha ilk uygulamada kendini gösterir ancak bunu bir bakım türü olarak düşünün. Tüm saç tipleri için uygundur özellikle nemsiz, cansız, ince telli, uçuşan ve sağlıksız saçlar için. Çünkü proteinler ve nemlendirici unsurlar özellikler bu tip saçların en aç olduğu şeylerdir.

En iyi sonuç için tedavinin yalnızca lisanslı bir güzellik uzmanı veya stilist tarafından uygulanmasında yarar vardır. Ürünün içeriğinde ne kadar kaliteli ve etkili bileşen varsa, o derece etkisini gösterecektir.

Ne kadar zamanda bir yaptırmak gerekir? Yaklaşık üç ay boyunca yaptırdığınızda kalıcı sonucu hissedersiniz. Saçınızı nazik bir şekilde, sülfat ve paraben içermeyen bir şampuanla haftada en fazla iki ila üç kez yıkamanız süreci destekleyecektir.

Bunu bir adım öteye taşımak için ipek bir yastık kılıfı üzerinde uyumayı ya da bone takarak uyumayı düşünebilirsiniz.

kuaför salonunda

Saçınızın bütünlüğünü korumak için herhangi bir düzleştirme ve/veya doku bakımı hizmetini iki aydan daha uzun bir süre yapmanızı tavsiye etmem.

Saç botoksunun zararları var mı? Hayır, eğer eğitimli bir uzman tarafından yaptırırsanız yok. Çünkü ürün içeriğinde saçın nemini ve enerjisini koruyan canlandırıcı bakım bileşenleri yer alıyor. Bunu tıpkı cilt bakımı gibi düşünün. Hani şu kaliteli, güzel ürünlerle yaptırdığımız.

Saç botoksu ve keratin farkı

Bazı insanlar saç botoksu uygulamalarını keratin ile karıştırır. Ancak keratin uygulamalarının çoğunda kabarmayı azaltan ve saç tellerini kimyasal olarak düzleştiren formaldehit bulunurken, saç botoksu daha ince bir etki için saçınızın doğal dokusuyla çalışır.

Yani saç botoksu ve keratin farkı nedir dediğimizde akla ilk bu gelir. Çünkü keratin genellikle saçları, özellikle de kalın kıvırcık saçları düzleştirmek ve kabarıklığını gidermek için kullanılırken, saç botoksu saçınızın dokusunu değiştirmeyecektir.

Akılda tutulması gereken son bir husus da keratin ve saç botoksunun asla aynı anda yapılmaması gerektiğidir. Uzman kişi bir konsültasyon ile size keratin mi yoksa botoks mu yapması gerektiğine karar vermelidir.

4 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir