Nyx Professional Makeup Fill And Fluff Kaş Kalemi Yorumlarım

Nyx Professional Makeup Fill And Fluff Kaş Kalemi

Kaşlarımı doğal bir şekilde boyamak, şekillendirmek veya doldurmak istiyorum ama bir türlü doğru düzgün bir ürün bulamadım diyenler için bugünkü ürün incelemesi Nyx professional makeup fill and fluff kaş kalemi üzerine.

Kaş kalemi nasıl kullanılır? Adı üstünde kalem şeklindeki ürünle kaşların üzerinden geçilir, boşluklar doldurulur. Daha sonra doğal durması için, fırça ile taranır ve boya hafifçe dağıtılır. Aynı işlem kaş pudrası denilen veya kaş farı denilen ürünlerle de yapılır.

Göz makyajı nasıl yapılır dediğimizde, kaşların boyanması ve şekillendirilmesi de önemli bir tamamlayıcı oluyor.

Kaş kalemi doğal bir görünüme sahip olmak isteyenlerin pek kolayca elinin gitmediği bir üründür aslında. Çünkü ne yaparsanız yapın kendi kaşınız gibi durmaz. Ama Nyx bugün incelemesini yapacağım bu ürünle, bu sorunları geride bırakmış gibi duruyor.

Nyx Fill & Fluff Kaş Kalemi

Pek çok kalem, far kullanmış biri olarak şimdiye kadar en çok Missha perfect eyebrow styler kaş kaleminden memnun kalmıştım. Çünkü hem rengi bana çok uymuştu hem de yumuşak bir kalemi vardı ve kalemle birlikte üstünde kendi fırçası da yer alıyordu. Ki fırça pek başarılı değil çünkü rimel fırçası gibi, yani boyayı homojen şekilde dağıtmıyor.

Nyx Fill & Fluff Kaş Kalemi

Fakat ürün pahalı olduğu için ve fırçasından çok da memnun kalmadığım için alternatifler ararken Nyx Professional Makeup Fill And Fluff Kaş Kalemi ile karşılaştım. Bu ürünün de fiyatı öyle çok ucuz değil ama kullanmaya başlayınca bu fiyata değdiğini her seferinde içinden geçiriyor insan.

Bazı yerlerimize tüy azaltan doğal maskeler yapıyoruz bazı yerlerimizde de tüylerimiz olsun istiyoruz. Kaşlarımız da bunlardan biri.

Daha önce Nyx Micro Brow Pencil olarak geçen ince kaş kalemini de kullanmıştım. Bu ürün zaten adı üstünde micro yan çok ince uçlu, bu yüzden ufak tefek boşlukları doldurmak için oldukça iyi ama ben dolgunlaştırmak ve kalınlaştırmak istediğim için daha kalın bir ürüne ihtiyacım olduğunu düşündüğümden, bu sefer aynı fiyata sahip olan Nyx Fill & Fluff Kaş Kalemini denemek istedim.

Hangi kaş kalemi iyi

Siz de ince kaşlar için ne yapılmalı diye düşünüp duranlardansanız bu ürüne bir şans vermenizi gerçekten tavsiye ederim. Çünkü benimkilerde zamanla, ala ala küstü ve inceldi. Hiç bir ürünle doğal dolguya ulaşamamıştım. Hatta kaş microblading yaptırmayı düşünüyordum. Hala da düşünüyorum ama bu üründen şu anda gayet memnunum.

Doğal saç bakımı | Saç uzatan yağlar

Nyx Professional Makeup Fill And Fluff Kaş Kalemi İnceleme Ve Yorumlarım

Nyx kaş maskarası, pomadı, jeli, rimeli her türlü ürünü kullananlardan biri olarak Fill and Fluff kaş kaleminde huzuru buldum diyebilirim. Neden mi?

Nyx Professional Makeup Fill And Fluff Kaş Kalemi Boyası Kullananlar Yorumlar

Bir kere kalem kısmı çok ergonomik. Eğimli ve kalın bir kesimi var. Bu şekilde kaşı boyamak çok kolay oluyor. Sadece boyamak değil, şekil vermek de. Yani boşlukları doldurmak, hat çizmek, kalınlaştırmak hepsini yapabiliyorum.

İpek kirpik nedir? Nasıl yapılır? Kirpik lifting zararlı mı?

Hangi renk kaş kalemi kullanmalıyım? Renkler palette biraz farklı durabiliyor, eğer kumralsanız benim gibi Taupe kullanmanızı öneririm. Black olan mesela cidden koyu. Siyah saçlıysanız tercih edebilirsiniz. Ürünü almadan, kozmetik dükkanında denemenizde fayda olacaktır, böylece tam renginizi bulabilirsiniz. Ben internetten sipariş ettim.

Nasıl ki burun şekline göre karakter analizi var, kaş şekli de bizi olduğumuzdan sert veya şişman ya da genç gösterebilir. Bu yüzden yüzümüze uygun bir şekil olması önemli.

Gelelim Nyx kaş fırçası kısmına. Bu şekilde bir tasarım, boyanın doğal olarak dağılmasını sağlıyor. Yani itme veya yedirme değil süpürme işlemiyle, yumuşak bir biçimde dağıtıyor. Bu da boyanın çok daha gerçekçi durmasına olanak veriyor.

Hangi marka kaş kalemi kullansam

Hangi marka kaş kalemi kullansam diye düşünenlere bugüne kadar kullanıp memnun kaldığım Missha ve Nyx’i tavsiye ederim. Kullanmaya başlayınca farkı siz de anlayacaksınız.

Ameliyatsız badem göz makyajı nasıl yapılır?

Nyx Professional Makeup Fill And Fluff Kaş Kalemi inceleme ve yorumlarım bu şekildeydi, umarım kullananlar da benim gibi memnun kalır. Ki bence kalacaklardır. Ben pek çok ürün denemiş biri olarak şu anda bundan gayet memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.