Tüy Azaltan Doğal Maske

tüy azaltıcı maske tarifi

Tüy azaltan maske tarifi arayanlar için bugünkü yazımı özel olarak seçtim. Özellikle yüz bölgesindeki tüylerden nasıl kurtulurum? gibi bir sorunuz varsa, hem yüz için hem de tüm vücutta kolaylıkla kullanabileceğiniz doğal ve Şems Arslan tarifi bir tüy azaltan pudra tarifi veriyoruz.

Bu doğal maskenin yapılışı çok kolay. Zaten genelde Şems Arslan tarifleri bir kaç malzeme kullanılarak yapılıyor. Tıpkı bu peeling maske gibi. Tüy azaltıcı maske için malzemelere ve tarife bakalım. Ancak bundan önce size tavsiyem bu malzemelerin tek tek de faydasını araştırmak.

Tüy azaltıcı doğal maske için malzemeler

zerdeçal doğal yüz maskesi

Tüy azaltan doğal pudra için kullanacağımız malzemeler şöyle :

  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 2 yemek kaşığı buğday nişastası

Gördüğünüz gibi tüy azaltan maske tarifi için kullanılacak malzemeler gayet kolay bulabileceğiniz şeyler. Yapılışı, hazırlanışı ve kullanımı da çok kolay. Şimdi ona geçelim.

Şems Aslan tüy azaltıcı doğal maske yapılışı ve kullanımı

Yüzünüzü yıkamadan önce veya banyoya girmeden önce tüm malzemeleri karıştırıp, pudra şekline getirmelisiniz.

Daha sonra bu pudra karışımıyla, hafifçe ıslattığınız yüzünüze bir iki dakika masaj yapmalısınız. Ardından yüzünüzü yıkamalı veya banyoya girmelisiniz.

Aspirinli maske tarifi

Bu tüy azaltan doğal pudra maskesi kıl köklerini incelterek, tüylerin çok daha ince çıkmasını sağlıyor.

Tüm vücudunuzda uygulayabilirsiniz. Tüy azaltıcı maskenin işe yaraması için haftada bir kez ve 4-6 ay arası uygulamanız gerekiyor.

İsterseniz haftada 2 kez de yüzünüze peeling yapın. Onun da çok faydası olacaktır. Hem gözenekleri açar hem cilde canlılık verir.

Elbette epilasyona gidip her yerinizdeki tüylerden kurtulabilirsiniz. Ancak daha doğal bir çözüm için bu tarifi deneyebilirsiniz. Veya epilasyona gitmiş olanlar bilir ki o tüyler asla sıfırlanmıyor. İşte seanslardan sonra kalanlar için de bu kür uygulanabilir.

Bazen epilasyon sonrası sertleşen tüyler oluyor, onlar için tek atışlık seanslara devam etmekte fayda var. Çünkü bu kür onları yok etmez. Kökleriyle etkileşime girildiği için ve çok fazla sertleştiği için pek etkisi olmayacaktır.

Tüy azaltıcı pudra tarifi en iyi mesela bacakların üst bölgesinde veya sırt bölgesinde uygulanabilir ve verim verir. Denemekte fayda var.