Skinny Latte Nedir? Evde Nasıl Yapılır? Bu Harika Tarifi Deneyin

Skinny latte nedir evde nasıl yapılır kolay tarifi

Skinny latte nedir? Aslında kısaca kalorisiz latte diyebiliriz. Evde nasıl yapılır? Süt ve espresso ile yapılıyor. Kahve seviyorsanız bu harika tarifi deneyin.

Espresso ve köpürtülmüş sütün birleşimi ile hem yazın buzlu olarak hazırlayabilirsiniz, hem de kışın sıcak olarak. Bu tarif aynı zamanda kilo vermek isteyenlerin de tercihi.

Diyet yapanlar için kalorisiz latte tarifi hem çok kolay hem de o kadar lezzetli ki. Şimdi hemen nasıl yapacağımıza geçelim.

Skinny Latte nedir? Evde nasıl yapılır?

2 shot espresso, ısıtılmış ve köpürtülmüş süt ile birlikte servis edildiğinde insanı alıp başka dünyalara götürüyor. İşte bunu bir de kalorisiz olarak düşünün.

  • Espresso
  • Süt

Gerçek tarifte krema ve şeker kullanılıyor ancak bu hem paleo diyetine uygun değil, hem de zayıflamak isteyenler için iyi bir seçenek değil.

Biz sütün bir kısmını ısıtıp, bir kısmını ayıracağız. Ve o ayırdığımız kısmı, buhar çubuğunda krema haline getireceğiz. İsterseniz french press ile de yapabilirsiniz.

İşin püf noktası, karışımı sırayla eklemek ve porselen bardak kullanmak. Önce ısıttığımız kahveyi, ardından sütü ve en son da kremayı ekliyoruz.

skinny latte tarifi

Tat vermesi için içine doğal şuruplar veya stevia gibi tatlandırıcılar ekleyebilirsiniz. Laktoz intoleransınız varsa, az yalğı süt yerine bitkisel süt kullanabilirsiniz.

Normal tarif 200-300 kalori ancak skinny latte kaç kalori derseniz, sadece 80-90 hatta yukarıda verdiğim detaylarla çok daha düşük daha hale gelebiliyor.

İçine isterseniz vanilya ekstraktı veya özütü de ekleyebilir, daha ilginç tatların keşfine çıkabilirsiniz.

Kolay ekler tarifi veya yumuşacık limonlu kek tarifi ile de kahvenizi taçlandırabilirsiniz. Tabii eğer diyet yapmıyorsanız. Hatta bereli pufuduk muffin de çok yakışır.

Espressyonun faydaları

Kalorisiz kahve tarifi arayanlar için verdiğim bu harika tarifin baş kahramanı olan espressonun faydaları neler bakalım.

  • Hafızayı güçlendirir
  • Konsantrasyonu artırır
  • Enerji verir
  • Antioksidandır
  • Düşük kalorilidir
  • Sindirim sistemini destekler
  • Felç riskini azaltır

Tabii ki fazla içerseniz çarpıntı yapabilir. Özellikle içine şeker eklerseniz bu riski daha da artırmış olursunuz. Zaten İtalyan kültürünün bu muhteşem başyapıtı aslında sade içiliyor.

Sert bir kahve içip, hızlıca kendime geleyim diyenlerin yıllardır vazgeçemediği bir içecek. Bunu biraz eğlenceli hale getirmek için verdiğim tarifi kullanabilirsiniz.

İşlenmemiş, doğal çekirdekler bulursanız hem daha lezzetli bir sonuç elde edebilirsiniz hem de faydalarından daha çok yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir