Aspirin Ve Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Aspirin yumurta akı maskesi

Aspirin ve yumurta akı maskesi evde yapılabilecek kolay maske tariflerinden biri ancak zararları da olabilir. Nasıl yapılır, ne işe yarar bu yazımda bunlardan bahsedeceğim.

Daha önce evde sivilce maskesi nasıl yapılır anlatmıştım. Cildimizin ihtiyacı neyse ona göre maske, serum veya diğer ürünleri kullanmamız daha fazla fayda sağlayacaktır.

Örneğin evde chia tohumu maskesi nasıl yapılır yazımda cildi nasıl nemlendirip, sıkılaştırdığından bahsetmiştim. Temel sorununuzun ne olduğunu bilirseniz ayva çekirdeği maskesi, gözenekleri sıkılaştıran maske tarifi, maydanoz maskesi, nemlendirici cilt maskesi veya kırışıklık maskesi gibi farklı tarifleri tercih edebilirsiniz.

Kolayca ulaşabildiğimiz malzemelerle, doğal olduğunu düşündüğümüz içerikler hazırlamak bizi psikolojik açıdan rahatlatabilir ancak birazdan bahsedeceğim gibi bu konuda dikkatli olmak da gerekiyor.

Aspirin ve yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Şimdi gelelim aspirin ve yumurta akı maskesi nasıl yapılır kısmına. Adından da anlaşılabileceği gibi sadece bu iki malzemeyi karıştırarak hazırlanır.

2 adet yumurta akını iyice karıştırın ve 1 adet spirini ezerek bu karışıma ekleyin ve tekrar iyice karıştırın. Eğer çırparsanız daha köpüklü bir sonuç elde edersiniz, bu yüzden çırpmak yerine karıştırmayı tercih edin.

Aspirin ve yumurta akı maskesi nasıl yapılır

Daha sonra bu karışımı, temizlenip toniklenmiş cildinize sürün ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekleyin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yumurtanın organik olması.

Çünkü yumurtada salmonella bulunabilir. Ve bu tarifte çiğ olarak kullandığımız için, cilde ve emilim yoluyla tüm vücudumuza zararları olabilir.

Kaz ayağı ve kırışıklık için yumurta maskesi tarifi

Aspirin ve yumurta akı maskesi ne işe yarar?

Doğal, organik malzemeyle hazırlamaya özen gösterdiğimiz aspirin ve yumurta akı maskesi ne işe yarar şimdi de ona bakalım.

  • Cildi sıkılaştırır
  • Anti-aging etkisi vardır
  • Kırışıklıkları azaltır
  • Cildi besler
  • Cildi güçlendirir

Aspirinin cilde faydaları arasında ilk sırada içindeki salisilik asit ve asetilsalisilik asit geliyor. Bu da cilde yumuşaklık veriyor ve renk eşitlenmesini sağlıyor. Daha önce yüzdeki lekeler nasıl yok edilir anlatmıştım.

Özellikle sivilceler ve akne tedavisinde de çok etkili. Çünkü iltihabı kurutuyor. Yüzdeki sivilceleri yok etmek için ne yapabilirim diye soranlar için iyi bir çözüm olabilir.

Evde bronzlaştırıcı güneş yağı nasıl yapılır?

Aspirinli maske nasıl yapılır?

Pek çok farklı sorun için kullanılıyor, şimdi bakalım aspirinli maske nasıl yapılır. Kısa tarifleri sizin için paylaşıyorum.

Aspirin bal maskesi : 1 çay kaşığı organik bal ile karıştırarak egzama, cilt kuruluğu, akne ve sivilce için uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekletip yıkayın.

Aspirin limon maskesi : 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı limon ile karıştırıp uygulayın. Özellikle güneş yanığı için iyi bir çözümdür.

Aspirin avokado maskesi

Aspirin avokado maskesi : 3 yemek kaşığı ezilmiş avokado ile karıştırarak harika bir nemlendirici cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda cilde esneklik de kazandırır.

Aspirin muz maskesi : 1 adet yerli muzu püre haline getirerek karıştırın ve temizlenmiş cilde uygulayın. Müthiş bir anti-aging ve nemlendirici elde etmiş olacaksınız.

Sadece zeytinyağı ile karıştırarak dahi cildinize uygulayabilirsiniz.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir