Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?

yabancı dil öğrenmek

Yabancı dil öğrenmek için pek çok yol var aslında. Hangisi sizin için daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz. Fakat dil öğrenmekle alakalı olarak bazı sorular var onların da yanıtlarını bu yazıda vermeye çalışacağım.

30-40 yaşından sonra İngilizce öğrenmek

İnsan nörolojik olarak hemen hemen her yaşta yeni bir şey öğrenebilir. Genç yaşlarda yeni bilgilerin beyinde yer etmesi çok daha kolay fakat 30-40 yaşından sonra İngilizce öğrenmek veya Almanca öğrenmek ya da Rusça öğrenmek de mümkün. Yani 40 yaşında ingilizce öğrenmek imkansız değil. Hayat devam ediyor, ileri yaşta ingilizce öğrenmek istiyorsanız bunun için herhangi bir engel yok.

Yabancı dil öğrenirken yapılması gereken en önemli şey tekrar etmek ve o dili konuşacak birileriyle iletişim içinde olmak. Belki uzak mesafeli ilişki yaşarsınız yabancı biriyle. Kim bilir?

Çünkü bu şekilde daha çok tekrar etmiş olursunuz. Ve bir şeyi ne kadar çok tekrar ederseniz o kadar kolay öğrenebilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek için siteler var. Veya apple ingilizce öğrenme uygulamaları, android veya ios uygulamalar da var. Bir diğer yol ise ingilizce öğrenmek için hikaye kitapları okumak. Onları da kullanabilirsiniz.

6 ayda Almanca öğrenmek

6 ayda Almanca öğrenmek mümkün mü? Elbette mümkün. İstemek, çalışmak ve tekrar etmek yeni bir bilgi öğrenirken en önemli şey. Bir dilin temelini, mantığını anladıktan sonra kelime ezberleyerek konuşabilmek gayet kolay.

Friends ile ingilizce öğrenmek

yabancı dil öğrenmek için

Yabancı dilde dizi veya film izleyerek dil öğrenilir mi? Evet dilin nasıl kullanıldığını anlayabilmek için çok yardımı olacaktır. Mesela friends ile ingilizce öğrenmek de bir seçenek olabilir veya başka bir diziyle filmle.

Önemli olan husus yabancı dili öğrenmeye başlarken, ilk başta tane tane konuşacak birilerini dinlemek. Yani bir İngiliz’den ingilizce öğrenmek pek mantıklı olmayabilir. Çünkü onlar çok hızlı konuşuyor ve kelimeleri çok fazla yuvarlıyor.