Yüzü Gençleştiren Doğal Maydanoz Maskesi

gençleştiren leke gideren doğal maske

Bugünkü tarifimiz yüzü gençleştiren doğal maydanoz maskesi. Hem gençleştirici özelliği var hem de lekeleri yok etme özelliği. E daha ne olsun öyle değil mi?

Doğal yüz maskelerini evde kolayca hazırlamak ve bir de verim almak en ucuz ve güvenilir çözüm. Maskenin içinde kim bilir ne kimyasallar var demiyor insan veya bu maske yapılırken acaba hayvanlara zarar verildi mi diye endişelenmiyor.

Sıkılaştırıcı Kırışıklık Giderici En İyi 10 Yağ

Doğal bakım ve güzellik köşemizin bugünkü konuğu maydanozlu doğal yüz maskesi. Bu maskenin iki işlevi var. Hem yüzü gençleştiren hem de yüzdeki lekeleri gideren bir maske.

Gençleştiren yüz maskesi tarifi

Gençlik iksiri olan bu maskenin tarifi şöyle :

  • Bir miktar maydanoz
  • 1 çay kaşığı taze limon suyu
  • 1 çay kaşığı yulaf

Taze maydanozu limon ve yulafla karıştırın. İsterseniz maydanozu mikserden geçirebilir veya çok ince şekilde kıyabilirsiniz.

Maskeyi yüzünüze sürün ve 20-30 dakika bekletin. Bu sürede hareketsiz kalacağınız için kitap okumak veya meditasyon yapmak iyi bir çözüm olabilir.

Göz çevresi morlukları için maske tarifi

Lekeleri gideren yüzü gençleştiren doğal maydanoz maskesi tarifi

Gençleştiren yüz maskesi tarifi

Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve durulayın. Kuru ciltler için bu maske haftada en fazla iki kez uygulanmalı. Yağlı ciltler için bu maske iki günde bir yapılabilir.

Kaş usturası yüzdeki kılları kalınlaştırır mı?

Lekeleri gideren yüzü gençleştiren doğal maydanoz maskesi tarifini kuru cilt için uygularken limon yerine aloe vera koymayı deneyin. Çünkü genital bölge beyazlatmada da aloe vera doğal çözüm olarak kullanılıyor.

30 yaş sonrası cilt bakımı biraz daha farklı oluyor. Bunun için detayları mutlaka bilmek gerekiyor.

Lekeler için canlandırıcı kil maskesi de uygulayabilirsiniz haftada bir kez. Ayrıca akne, sivilce gibi sorunlarınız varsa ona da çok iyi gelir.

Kuru ciltler için evde nemlendirici maske önerileri

Doğal maydanoz maskesi yüzün gençleşmesini ve gerilmesini sağlar. Yüzdeki renk bozukluklarını düzelten maskelerdendir. Çok daha yumuşak ve diri bir cilde sahip olursunuz.

Maskenin etkisini görebilmek için en az iki hafta düzenli bir şekilde uygulamak gerekiyor.