Saça Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır? Doğal Saç Uzatma Teknikleri

Pirinç suyu saç maskesi nasıl yapılır

Japonların pirinç suyu maskesi özellikle doğal saç uzatma teknikleri arasında ve üstelik çok da basit bir tarif. Saça pirinç suyu maskesi nasıl yapılır? Faydaları neler şimdi bakalım.

Japonya’nın soylu kadınları ve hakimleri her gün pirinç maskesi yapıyorlardı ve saçları yerlere kadar uzundu.

Ayrıca Çin’de yaşamış olan Red Yao kabilesindeki kadınların yaşadığı yer “Rapunzel Adası” olarak geçiyordu çünkü bütün kadınların saçları gür ve çok ama çok uzundu.

Sadece saç uzatmada etkili değil, aynı zamanda saçı gürleştiriyor ve beyaz saç oluşmaması için de harika bir teknik. Tıpkı shea butter gibi yumuşatma özelliği de var. Faydalarına birazdan geleceğiz. Önce tarife bakalım.

Saça pirinç suyu maskesi nasıl yapılır?

Saça pirinç maskesi nasıl yapılır dediğimizde karşımıza bir kaç farklı yöntem çıkıyor. Bunlardan ilki yarım bardak pirinci önce yıkayıp daha sonra bir kabın içine eklemek ve üzerine su ilave etmek.

15-20 dakika bekledikten sonra süzün, elinizde “bulutlu” bir su olacak. Bunun anlamı ihtiyacımız olan vitamin ve minerallerin suya geçmiş olduğu. Şimdi bunu temiz saça uygulayın ve 20-30 dakika bekleyip sadece durulayın.

Pirinç suyunun saça faydaları

Bir diğer yöntem ise kaynatmak. Aynı şekilde yıkayıp bu sefer bir tasın içine koyun ve pilav yapar gibi fakat 10 dakika kadar kanatın, soğumaya bırakıp uygulama yapın.

Fermente ederek de kullananlar var. İlk işlemdeki gibi fakat ağzı açık bir şekilde kavanoza koyuluyor ve daha uzun süre bekletiliyor. Bozuluyormuş gibi koku geldiğinde buzdolabına koyuluyor ve o süzülerek kullanılıyor.

Pirinç suyunun saça uygulanması bu üç şekilde yapılıyor. Ki bence ilk ikisi daha kolay ama üçüncü maske için daha uygun. Şimdi faydalarına bakalım.

Saç yıpranmasına ne iyi gelir?

Pirinç suyunun saça faydaları neler?

Tariflerde anlatıldığı gibi uyguladığınızda ve bunu haftada 2-3 gün yaptığınızda pirinç suyunun saça faydaları neler olur, liste olarak görelim.

  • Saçı güçlendirir
  • Parlatır
  • Güçlendirir
  • Yumuşatır
  • Uzatır
  • Kepeği önler
  • Pullanmayı önler
  • Beyazlamayı geciktirir

Tıpkı çemen otu tohumu gibi etkili. İçindeki amino asitler, B vitamini, E vitamini, mineraller ve antioksidan özelliğiyle pirinç suyu ne işe yarar dediğimizde karşımıza harika bir liste çıkar.

Pirinç suyu saç maskesi nasıl yapılır? İki türlü yapabilirsiniz. Şampuanladığınız temiz saçınıza hazırladığınız suyu (içine bir kaç damla gül yağı veya lavanta yağı ekleyin) diplerden uca kadar iyice yedirin ve havluyla sarıp 20 dk. bekletip durulayın.

İkinci uygulamada fermente ettiğiniz suyun içine hardal tozu ve bir miktar zeytinyağı ekleyip, yine 20 dk. bekletip durulayın.

Kuaf keratin saç bakım maskesi kullanımı

Doğal saç uzatma teknikleri

İsterseniz şampuan veya saç kreminin içine de bir miktar ekleyebilirsiniz ancak bu durumda daha kısa süreli ve fakat sık bir kullanım elde etmiş olursunuz.

Beaver marula oil saç kremi yorumlar

Doğal saç uzatma teknikleri

Daha önce saç uzatan yağlardan bahsetmiştim, hazırladığınız her bakım rutininde kullanmanızda fayda olur.

Karışımları düzenli bir şekilde kullandığınızda en etkili doğal saç uzatma teknikleri ile hızlı verim almaya başlarsınız.

Saçların uzaması için doğal yöntemler her zaman daha zararsızdır ancak ne istediğimizi bilmeli ve buna uygun tarifler hazırlamalıyız.

Sorunun ne olduğunu tam olarak bilirsek çözüm de o kadar kolay olacaktır.

Eğer dışarıdan yani bir ürün alarak bakım rutininizi desteklemek isterseniz, özellikle saç uzatma konusunda etkili biotin şampuanı ve saç bakımında çok faydasını gördüğüm boom butter saç bakım yağını da tavsiye ederim.

Güzellik, tarih boyunca her kadın için önemli olmuştur. Bu yüzden de hep doğal çözümler aramışlardır.

Doğal içerikli kozmetik markaları

Bizler de şimdi ne kadar kimyasaldan uzak, sağlıklı tariflere başvurursak o kadar faydası olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir