Dünyada İlkleri Başaran 7 Muhteşem Kadın

başarılı kadınlar

Kim demiş kadınlar erkeklerden daha az cesur ya da daha başarısızdır diye? Aksine kadınlarda öyle büyük potansiyel var ki, bunun farkında olan erkekler ipi onların eline vermemek için nasıl da korkuyor.

Tarihte kadınlar tarafından icat edilen veya geliştirilen onlarca şey var. Fakat ataerkil olan bu dünya düzeninde, bunlar hep arka plana atılmış. Günümüzde bu olay artık değişiyor. Kadınlar da ilkleri başarıyor ve bu cesur hikayeleri gururla paylaşılıyor.

Kadınların ilk kez sahip olduğu başarılar

Bir kadın general ile başlayalım mı? Kim demiş kadın general olur mu diye. Ann Dunwoody, ABD ordusunda dört yıldızlı bir general.

kadın general

2003 yılından beri The Ellen Show’u sunan Emmy ödüllü TV sunucusu ve komedyen Ellen DeGeneres, ilk ünlü eşcinsel lezbiyen kadın.

ilk ünlü eşcinsel lezbiyen kadın

Danica Patrick, Indianapolis 500 ve Daytona 500’de yer alan ilk kadın.

Dünyadaki önemli kadınlardan bahsederken Eva Peron kimdir ve Elizabeth Gurley Flynn kimdir mutlaka bilmemiz gerekir tabii ki. Onlar tarihe ismini altın harflerle kazımış kahramanlardır.

daytona ilk kadın

Michelle Phan, güzellik abonelik şirketi Ipsy’yi ve güzellik markası EM Cosmetics’i piyasaya sunarak bu markaların web serisinden 500 milyon dolarlık bir şirket oluşturan ilk kadındır. Aynı zamanda dünyanın en zengin kadınları arasına girmeye de oldukça niyetli bir isim.

makyaj yaparak ünlü olan ilk kadın

Dünyada ilkleri başaran 7 muhteşem kadından 7 muhteşem başarı

Mary Barra, büyük bir otomobil şirketinin CEO’luğunu yapan ilk kadın.

Instagram’ın ilk fenomeni kim? Instagram’daki ilk yüksek takipçili ünlü kim? 100 milyon takipçisiyle Selena Gomez. Selena Gomez, Instagram’da 100 milyon takipçi sayısına ulaşan ilk kişi

Instagram'ın ilk fenomeni kim?

İlkleri başaran bu kadınlarla gurur duymamak elde değil!

İlk Hintli-Amerikan kadın vali olan Nikki Haley.

ilk hintli kadın vali

Gördüğünüz gibi kadınların hayranlık uyandıracak başarıları saymakla bitmiyor. Onlar sadece dünyada ilkleri başaran 7 muhteşem kadın kim bilir bilmediğimiz böyle daha kaç kadın var.