Erkeklerin Hepsi Aldatır Mı? Aldatmayan Erkek Var Mıdır?

Aldatmayan erkek var mıdır

Erkeklerin hepsi aldatır mı? Kadın erkek ilişkileri konusunda en çok merak edilen konulardan biri bu. Aldatmayan erkek var mıdır?

Şu anda bu yazıyı okuyorsun çünkü belki aldatıldın (aldatılan kadın ne yapmalı?) ve erkeklere olan güvenin bitti gibi hissediyorsun. Veya bir arkadaşın, tanıdığın sana “bütün erkekler aldatır” dedi.

Bu aslında doğru. Çünkü erkeklerle kadınların aldatma konusuna bakış açıları birbirinden oldukça farklı. Nasıl ve neden olduğunu şimdi anlatacağım.

Erkeklerin hepsi aldatır mı?

Evet çünkü bu olaya daha farklı bir şekilde bakıyorlar ve kendilerince daha değişik sebepleri var. Bakın erkekler neden aldatır psikoloji bunu nasıl açıklıyor.

  • Her erkek farklı bir kadınla birlikte olmak ister ve bu imkan doğduğunda olurlar
  • Biyolojik olarak olabildiğince fazla kadınla birlikte olmak isterler
  • Birlikte oldukları kişiyle mutlu değillerse başkasıyla denerler
  • Çoğu arkadaşı da zaten bunu yapıyordur
  • İşinde çok fazla stres varsa daha fazla eğilimli olurlar
  • Birlikte oldukları kişi psikolojik olarak onları mutlu etmiyorsa da yaparlar
  • Sadece biriyle dans ettim, online flörtleştim ne var bunda şeklinde olayı küçümserler
  • Babam dergilere bakardı, ben de webcam kullanıyorum ne var bunda diye düşünürler
  • Bu beni hapse attıracak bir suç bile değil, millet neler yapıyor diye düşünürler
  • Sadece yazışıyoruz, görüşmedik bile diye kendilerini avuturlar

Gördüğünüz gibi, erkekler bu konuyu çok küçük ve doğal bir şeymiş gibi düşünüyorlar. İşte bu sebeple de erkeklerin hepsi aldatır mı diye sorduğumuzda cevap evet oluyor.

Kadınlar doğası gereği güçlü erkeği seçip onunla tek eşlilik sürdürmek ister. Doğum yaptıkları için, o kişinin hem kendisine hem de çocuğuna her açıdan bakabilecek, onların hep yanında olacak, onları koruyacak birinin olmasını ister.

Bu yüzden seyrettiğimiz belgesellerde görürüz, dişiler için kavga ederler. Güçlerini gösterirler, tüylerini kabartırlar. Bu insanların dünyasında da aynıdır.

Erkek ise biyolojik olarak olabildiğince fazla dişiyle birlikte olmak ve kendi neslini devam ettirebilmek amacındadır. Erkekler neden aldatırlar sorusunun cevabı budur. İnsan dünyasının hayvan dünyasından çok da farkı yok aslında.

Eğer şüpheleniyorsan aldatan erkek nasıl davranır yazımı okumanı tavsiye ederim. Ve tabii ki erkeğin sevmediğini nasıl anlarsın yazım da sana yardımcı olabilir.

Aldatmayan erkek var mıdır?

Bir erkek tarafından aldatılmamak için kadının yapabileceği şeyler var mı? Erkeğin aldatmaması için ne yapmalı? Yukarıdaki listede yer alan maddeleri gözden geçirdiğimizde bir kaç şey dikkat çekiyor.

Bunlar arasında yapılabilecek şeyler; kendine fiziksel olarak bakmak, yani sağlıklı bir kiloda kalmak, saç kaş kıl tüy bakımını yapmak, kendini salmamak (özellikle evlendikten sonra) çok önemli.

her erkek aldatır mı

Adamı strese sokmamak, başının etini yememek, ona dırdır etmemek, trip atıp durmamak. Onun yanında olduğunu göstermek, iyi günde kötü günde olgunca davranmak.

Eğer seninle hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak mutlu olursa, bunları dışarıda arama ihtimali düşer. Diyelim ki biriyle yazışırken gördün, konuşurken veya birine bakarken gördün yine sakin davranmak.

Açıklama yapmadan ortadan kaybolan erkek

Bunları yaparsan aldatmayan erkek var mıdır sorusunun cevabına belki d evet dersin. Ama onun biyolojik yapısına karşı sabırla ve dikkatlice savaşman gerektiğini unutmamalısın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir