Hametan Krem Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

hametan krem nedir nasıl kullanılır

Hametan krem nedir? Hametan pomad nedir? Nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Bu mucizevi krem ve pomat hakkında mutlaka bilgi edinmeli ve gerektiği yerde Hametan kremi kullanmalısınız. Neden mi?

Hem Hametan pomad, yani kreme nazaran daha yağlı bir yapıya sahip olan ve 30ml daha fazla olan pomad hem de Hametan kremin etken maddesi standardize hamamelis virgina ekstresidir. Bu ekstre pişik, yanık kesik gibi pek çok deri lezyonlarında çok etkilidir. Ki zaten Hametan kremi diğer yanık kremlerinden ayıran en önemli özelliklerden biridir.

Hametan krem nedir? Ne işe yarar?

Bir yeriniz mi kesildi? Veya yandı, ya da sivilceniz çıktı. Hametan krem veya pomat kullanıp mucizeyi görün. Hametan krem nedir? Nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Birlikte bakalım.

Öncelikli olarak kesikler, yanıklar gibi hemen müdehale edilmesi gereken yaralar üzerinde çok etkilidir. Ayrıca sivilce giderme, akne tedavisi gibi cilt bakımı da yapılan bir kremdir. Yalnız sivilce tedavisi ve cilt bakımında mavi olan Hametan pomad değil sarı olan Hametan krem kullanılmalıdır. Buna dikkat etmek gerekir.

hametan krem pomat nasıl kullanılır

Bu krem başka ne işe yarar? Pişiğe çok iyi gelen, yaraları geçiren, cilt lekelerini geçiren, güneş yanığına iyi gelen, meme ucu çatlaklarını geçiren, kurumuş çatlamış deriyi tedavi eden, ameliyat yaralarına iyi gelen ve cilt tonunu eşitleyen bir kremdir.

Gördüğünüz gibi Hametan kremin faydaları o kadar çok ki ve Hametan krem kullanım alanları oldukça geniş ve işe yarar ki, bu kreme bu yüzden mucizevi demek yerindedir.

Hametan krem nasıl kullanılır?

Bu krem pişik tedavisinde kullanılacaksa doktor tavsiyesi alınmalı. Açık yaralar, yanıklar, çizikler üzerinde kullanmak için Hametan kremden bir miktar alarak, yaranın üzerine sürebilirsiniz. Öncesinde kesilmiş veya yanmış olan bölgeyi temizlemeyi unutmayınız. Ve daha sonra Hametan krem sürüp, bantlayabilir veya gazlı bezle kapatabilirsiniz.

Emziren anneler Hametan kremi meme uçlarına sürebilirler. Hametan krem süte geçer mi diye endişe etmemelilerdir. Bebeklerde pişik için krem tavsiyesinin de başında bu krem gelmektedir.

Cilt bakımı ve ton eşitleme

Eğer cilt tonu eşitleme veya cilt bakımı yapılacaksa, hem cilt lekelerini gidermede hem de ton eşitlemede Hametan krem ile bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız malzemeler şu şekilde olmalıdır.

1 çay kaşığı madecassol krem, 1 çay kaşığı bepanthen krem ve 1 çay kaşığı da hametan kremi ufak bir kapta veya çay tabağında iyice karıştırarak temizlenmiş, toniklenmiş cilde uygulayın. Göz ve dudaklarınıza sürmeyiniz. Boynunuza sürebilirsiniz, bu karışım boyun kırışıklıklarına da iyi gelir. Haftada iki gün bu doğal cilt bakımını uygulayıp, 15-30 dakika bekleyebilir ve ardından yüzünüzü yıkayarak günlük nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.

Hametan krem yan etkileri nelerdir?

Hametan kremin sıkça görülen bir yan etkisi yoktur, bu yüzden bebeklerde veya emziren annelerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Hametan krem yerine Hametan pomat kullanırsanız veya cilt bakımı için düzenli kullanımda fazla miktarda kullanırsanız sivilcelenmeye sebep olabilir.

Hametan krem kortizonlu mu? Değil bu yüzden rahatlıkla kullanılabilir.

hametan krem pomat sarı ve mavi

Hametan krem kullananlar

Hametan krem kullananlar özellikle çantalarından eksik etmediklerini söylemektedirler. Her evde bulunması gereken bir kremdir. Bebek sahibi olan annelerin mutlaka kullanması gereken kremlerdendir.

Böyle her evde olmazsa olmaz kremler vardır, bu krem de onlardan biri gerçekten. Eczaneye uğradığınızda bir tane alın, bir çekmeceye koyun. Çünkü mutlaka işinize yarayacaktır bir gün.

Özellikle evde yemek yapan biriyseniz, elinizi kesmek, yakmak kaçınılmaz oluyor. Yanık acısı nasıldır elbette bilirsiniz. Dayanılır gibi değil. Üstelik saatlerce geçmez. Sızlayıp durur. İşte bu tür durumlarda bu yanmayı, acıyı hemen giderecek bir çözüm olması mucize gibidir, öyle değil mi?

Hametan krem fiyatı nedir?

Hametan krem ve pomat fiyatı 9.34 Tl’dir. Eczanelerde satılmaktadır.