Kalyon Tırnak ve Tırnak Eti Bakım Yağı

Kalyon tırnak bakım yağı

Kalyon çok uzun yıllardır tırnaklarım için ara sıra alıp kullandığım bir üründü. Fakat benim aldığım genelde şu mat beyaz gibi olan var ya, işte ya ondandı ya da cila gibi olandandı. İlk kez tırnak ve tırnak eti için olan bakım yağını aldım. Yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Doğal alternatifler için evde tırnak bakım yağı yapımı yazımı da mutlaka okumalısınız. 3 ayrı tarif verdim.

Öncelikle Kalyon tırnak ve tırnak eti bakım yağının formundan biraz bahsedeyim. Ben bu bakım yağını tırnaklarıma ve biraz da tırnak etlerime taşırarak sürüyorum. Bir kaç saat kadar duruyor tırnakta. Yani tırnaklarınıza cila sürmüşsünüz gibi, Kalyon’un diğer ürünleri gibi değil.

Kalyon Tırnak ve Tırnak Eti Bakım Yağı

Kalyon tırnak ve tırnak eti bakım yağı nasıl kullanılır?

Daha sonra ürün kendiliğinden emiliyor ve yok oluyor. Özellikle asetonla ojelerimi sildikten sonra sürüyorum ben. Çünkü biliyorsunuz ki asetonlar tırnakları çok zedeliyor. Dudak nemlendiricisi gibi tırnakları da nemlendirmek gerek. Ojeyi çıkartıp, ardından Kalyon tırnak ve tırnak eti bakım yağını sürüyorum.

İsterseniz bir kaç saat bakım yağını tırnaklarınızda tutup sonra yıkayıp yeni oje sürebilirsiniz. Ama her oje silişinizde bence bu bakım yağını uygulayın. Ben şimdilik memnun kaldım. Kalyon tırnak bakım yağının içinde neler var bakalım.

Kalyon tırnak bakım yağı

E Vitamini, jojoba, badem, limon, gingseng ve nilüfer çiçeği ekstreleri var. Gerçekten de tırnakları nemlendiren bakım yağı bu. Manikür öncesi sürülür mü? Hayır o derece yumuşatmıyor.

Tırnak etlerini de nemlendiriyor ve besliyor. Eğer isterseniz bakım yağını sürdükten sonra kutusunda yazdığı gibi, tırnak ve tırnak etinize masaj da yapabilirsiniz.

Kalyon tırnak bakım yağı nasıl kullanılır? Haftada iki üç kez kullanabilirsiniz. Ben her ojelerimi sildikten sonra Kalyon tırnak bakım yağı sürüyorum çünkü tırnaklarımın kuru olduğunu fark ettim. Size de tavsiye ederim. Kalıcı değil yağ olduğu için onu da belirtmekte fayda var. Yani cila gibi değil, elinizi bir yere sürerseniz bulaşır. Gözünüze değdirmeyin parmaklarınızı, tırnaklarınızı.

Kalyon tırnak bakım yağı kullananlardan biri olarak, düzenli kullanılması gerektiğini söyleyebilirim. Elbette ihtiyaca göre kullanmak gerek. Benim tırnaklarım kuru ve güçsüzdü ve gayet iyi geldi.