Boom Butter Cilt Bakım Yağı Yorumlar Ve İnceleme

Boom Butter Cilt Bakım Yağı Yorumlar

Boom Butter cilt, el, vücut bakım yağı ne işe yarar, faydaları, içeriği gibi bilgileri sizinle paylaşmak üzere yorumları ve inceleme yazısını hemen hazırlamak istedim. Kullananlar farklı fikirler belirtmiş, ben de kendiminkileri anlatayım.

Daha önce Boom butter saç bakım yağı yorumlar yazısı yazmıştım. Daha sonra bir kampanyadan Procsin’in bazı ürünlerini toplu şekilde aldım. Bazen böyle indirim yapıyorlar. Bu ürünün 2021 itibariyle normal fiyatı 30 tl.

Boom butter cilt bakım yağı içindekiler

Herbal science olarak geçiyor yani doğal bitkisel içerik. İçindekiler neler? Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, shea butter, jojoba, kayısı, buğday ve zeytinyağı. Bunların hepsi bir araya geldiğinde aslında tüm cilt için kullanılabilir hale de geliyor.

Boom butter cilt bakım yağı içindekiler içeriği

 

Ne işe yarar? Faydaları nedir? Öncelikle çok iyi bir nemlendirici. Kuru ciltler için oldukça uygun. Ayrıca bakteri ve iltihap önleyici, leke hafifletici, renk tonu eşitleyici, yaşlanma karşıtı, dökülme ve pullanmalar üzerinde etkili.

Kırışıklıklar üzerinde de etkili ve sıkılaştırma özelliği de var. Bu yüzden hem yüz için hem de tüm vücut için kullanabileceğimiz bir yağ olması gayet mantıklı. Bu aslında krem bence çünkü görüntüsü de öyle.

Ben Boom butter cilt bakım yağını hem vücudumda hem de yüzümde kullandım. 190 gram bir ürün. Haftada 2 kez kullanırsanız yaklaşık 2 ay kadar gider. Kıvamı yoğun. Yani bir miktar aldığınızda rahatça yetiyor.

Boom butter cilt bakım yağı yorumlar ve inceleme

Bu ürünü deodorant gibi sırf koltuk altında kullananı da gördüm. Çünkü hem koltuk altı kararması hem de batıklar üzerinde etkili. Kokusu da fena değil. Yani parfüm gibi kokmuyor, daha çok yağ karışımından dolayı ortaya karışık bir şey çıkmış.

 

Boom butter cilt bakım yağı yorumlar ve inceleme bölümünde belirtmem gerekir ki doğal içerik en sevdiğim şey. Çünkü artık piyasaya o kadar fazla ürün çıkıyor ki ve bunların hepsini organik diye satıyorlar. Üstelik sahte satıcılar da türüyor.

Bu yüzden ya gerçekten sertifikası gün gibi ortada olan ürünler alıp, o şirketlerden alışveriş yapmak gerekiyor ya da evde kendi çözümlerimizi bulmamız gerekiyor. Ki bu konuda da sizinle pek çok şey paylaşıyorum.

Sitemde bunlar gibi onlarca tarif yer alıyor. Ama markalar bunların hazırını çıkartıp, içine katkı maddesi veya koruyucu koymadığında, kimyasallardan uzak içerikler ürettikçe de beni karışım hazırlamaktan kurtarıyor.

Elbette ürün alırken içeriğini çok iyi bir şekilde okumak ve araştırmak gerekiyor. Ben bu ürünü bir kaç kez yüzümde kullandım. Herhangi bir alerji de yapmadı ama yine de markanın internetteki yorumları çok tereddütlü. Elimdeki kutuyu daha çok vücudumda kullanıp bitirmeyi planlıyorum.

Bende herhangi bir alerji veya kızarıklığa sebep olmadı. Ki benim bünyem gerçekten alerjiktir. Ne yüzümde ne de vücudumun başka yerlerinde alerjik reaksiyona sebep oldu.

Boom butter cilt bakım yağı faydaları

Nasıl kullanılır? Mantar için, o bölgeye kalın bir tabaka olarak uygulayıp 30 dk-1 saat sonra yıkamak gerekiyor. Bunun dışında her bölgeye uygulayıp orada bırakabilirsiniz. Elbette masaj da yapabilirsiniz. İçindeki yağlar zaten çoğunlukla nemlendirici özelliğe sahip.

Ürün puanlama ve değerlendirmesi

Satın almak isteyenler için genel bilgileri verdim şimdi Boom butter cilt bakım yağı için ürün puanlama ve değerlendirmesi bölümüyle yazımı bitireyim.

Kokusu : 3/10 (beğenmedim)
Dokusu : 10/10 (kalın ve kremsi, güzel)
Kullanım kolaylığı : 10/10 (kavanozun ağzı geniş, güzel)
Gramaj yeterliliği : 7/10 (tüm vücut için çok yeterli değil 190 gr)
Etki : 8/10 (kuru ciltler için etkili)
Fiyat : 10/10 (190 gr ve böyle bir ürün için 30 tl’den fazla olmamalı zaten)
Tekrar alır mıyım? Hayır

Vücut bakım yağı için daha güzel kokulu bir ürün almayı tercih ederim. Yüzüm için ise zaten sizin için denemiştim. Alerji yapmamasına rağmen yine aynı şekilde, sadece yüz için tasarlanmış temiz içeriğinden %100 emin olduğum bir ürünü almak isterim.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir