Kirpik Serumu Ne İşe Yarar? Kirpikleri Uzatan En İyi Serum Hangisi?

Kaş serumu ne işe yarar? Kaş uzatan en iyi serumlar

Kirpik serumu ne işe yarar? İpek kirpik veya lifting uygulamasına gerek kalmadan dolgun, uzun, kıvrık ve sağlıklı kirpikler için serumlar kullanabilirsiniz.

Kirpiklerim kısa seyrek belirgin değil düz ve az diyorsanız elbette takma kirpik kullanabilirsiniz. Ama günün sonunda onları çıkartmanız gerekir.

Üstelik tüm gün gözde ağırlık yapıyorlar. Bir kez normal yapışkanlı olanı bir kez de mıknatıslı kirpik denedim, alışkın olmadığım için mi bilmiyorum ama gözümde ağırlık yaptı.

Ayrıca o yapışkanı çıkartırken de kirpikler hasar görüyor. Bu yüzden en iyisi elde olanı iyileştirmeye çalışmak. Bunun için de en iyi seçenek kirpik serumları.

Kirpik serumu ne işe yarar?

Kirpikleriniz dolgun ya da uzun değilse kirpik serumu tam size göre bir çözüm olabilir. Tıpkı eyeliner sürer gibi uygulaması da çok kolay.

Son zamanlarda pek çok kişinin kullanmaya başladığı, bu yüzden de markaların yeni formüller ürettiği kirpik serum ne işe yarar bakalım.

  • Kirpikleri uzatır
  • Dökülmeyi önler
  • Dolgunlaştırır
  • Uzatır
  • Daha kıvrık olmalarını sağlar
  • Besler

En iyi yanı ise gece uyumadan önce temizlenmiş kirpiklerin üzerine uygulamak ve uyumak. Hem yeni kirpik oluşumunu destekliyor hem de var olanları güçlendiriyorlar.

Kirpikleri uzatan en iyi serum hangisi?

Aslında hepsi hemen hemen uzatma, dolgunlaştırma ve besleme amacıyla formüle edilmiş ürünler. Ama kirpikleri uzatan en iyi serum hangisi derseniz sizin için şunları önerebilirim.

Revitalash Advanced Kirpik Güçlendirici ve Uzatıcı Serum

Revitalash Advanced Kirpik Güçlendirici ve Uzatıcı Serum

RevitaLash Advanced Kirpik Besleyici Güçlendirici ve Uzatıcı Serum kullananlar çoğunlukla kuru, kısa, cansız kirpiklerden şikayet edenler. Çünkü tam da bu sorunları çözmeye yarıyor.

Bade Natural Kaş Kirpik Besleyici Serum

Bade Natural Kaş Kirpik Besleyici Serum

Ben de kaş kalemi kullanıyorum ama hangisini kullanırsam kullanayım elbette doğal durmuyor. Dursa bile sürekli onunla uğraşmaktan bıkıyorum.

Formülündeki hint yağı, badem yağı ve argan yağı ile sadece kirpikleri değil kaşları da besleyen Bade Natural Kaş Kirpik Besleyici Serum, besleyici ve dolgunlaştırıcı özelliğe sahip tamamen doğal içerikli bir serum.

Loshel Lash & Brow Serum Kaş ve Kirpik Serumu

Loshel Lash & Brow Serum Kaş ve Kirpik Serumu

Kaşlarım kirpiklerim dökülüyor, uzamıyor veya çok ince diyenler için Loshel Lash & Brow Serum Kaş ve Kirpik Serumu (maskara fırçasını takdir ediyorum) kullanabilirsiniz.

Arifoğlu Kaş Kirpik Bakım Yağı

Doğal içerik arayanlar için bir başka marka da tabii ki Arifoğlu. Kaş – kirpik bakım yağı her yerde karşınıza çıkabilir. Çünkü kullananlar gayet memnun.

Formül olarak INCIA Kaş ve Kirpik Güçlendirici Serum gibi doğal yağlardan ve vitaminlerden oluşuyor. Fiyat olarak da birbirlerine yakınlar.

Bu fiyat aralığı ve içeriğe alternatif olarak Dr.Clinic Kaş ve Kirpik Serumu da var. O da maskara formatında ve gece yatmadan önce uygulanıyor.

Kaş ve kirpik serumu nasıl kullanılır?

Tüm bu ürünleri ve benzerlerini kullanıp “hiç bir işe yaramadı” diyenlerden olmak istemiyorsanız kaş ve kirpik serumu nasıl kullanılır bilmeniz gerekir.

Akşam yüzünüzü yıkadınız, göz makyajınızı iyice temizlediniz. Uygulama yapacağınız bölgeleri tamamen kuruladınız. Şimdi sıra geldi kaş kirpik serumu nasıl sürülür sorusuna. Tam dipten uca doğru uygulayın. Sadece uçlara değil.

Bazı ürünlerin üstünde günde iki kez uygulayın yazıyor. Aslında gece yatmadan önce kullanmak yeterli. Ama önemli nokta yılmadan, atlamadan her gece kullanmak.

Ne kadar sürede işe yarar? Her gece atlamadan ve bahsettiğim şekilde kullanırsanız 4 hafta yani 1 ay sonra etkisini görmeye başlarsınız.

Her şey emek ve sabır istiyor. Güzellik ve bakım da öyle. Ama bence değer.

Kaş ve kirpik serumu evde nasıl yapılır?

Ben bunları satın almak istemiyorum, kendim içine ne koyduğumu bileyim ve kendi serumumu hazırlayayım diyorsanız onun da yolu var.

Kaş ve kirpik serumu evde nasıl yapılır? Argan yağı, hint yağı, avokado yağı, E vitamini, buğday yağı, tatlı badem yağı, jojoba yağı gibi kaş ve kirpik uzatan yağlar ile bir karışım yapabilirsiniz.

Buradaki en önemli nokta bu karışımı uygulamadan önce mutlaka çalkalamanız. Ve eski şişeye hazırlamayın. Yeni, temiz bir rimel şişesi alıp onun içine koyun.

Çünkü boş maskara şişesini istediğiniz kadar yıkayın, temizleyin içinde mutlaka ürün kalıntısı kalır. Oysa bu karışımları daha önce de söylediğim gibi çok temiz şekilde uygulamalısınız.

Hangisini seçerseniz seçin veya kendiniz evde hazırlayacak olun kuru ve temiz bölgeye uyguladığınıza emin olun. Yoksa işe yaramaz. Hem zamanınız hem de paranız boşa gitmiş olur.

Bunun yanı sıra kaş ve kirpik bakımı için doğal ürünler, temiz içerikli markalar kullanın. Evet, belki fiyatları daha yüksek ama en azından bu tedavi sürecinde tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir