Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlar boyanırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Saç boyama teknikleri hangileri? Bu yazımızda bunlara yer verdik.

Saç boyasına karşı alerjinin olup olmadığı tespit edilmelidir. Alerjinin tespiti için az bir boyayı karıştırılarak kol içi gibi hassas bir bölgeye boya sürülüp deneme yapılmalıdır.

Kullanılacak boyanın Kontrol Edilmiş Doğal Kozmetik (BDİH) sertifikasının olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü saç boyası saç diplerinde yanmalara, saç dökülmesine, kepeklenmesine de sebep olabilir. Bunlar ciddi problemlerdir ve dikkat edilmelidir.

Bunların oluşmaması için saçın güçlü ve korunuyor olması gerekir. Bunun için tavsiye edebileceğim şampuan Revox biotin collagen at kuyruğu bitki özü şampuan hem günlük kullanım için hem de boya öncesi saçı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Evde saç boyama

Peki doğru saç rengi nasıl tespit edilecek? Bu aşamada göz rengi ve ten rengi, renk seçimini etkileyen en önemli unsurlardır. Ayrıca boya kutusunun üzerindeki renge hemen aldanmamak gerekir. Tercih yapılırken markanın renk kataloğuna bakılması istenilen saç rengine sahip olunmasını sağlar.

Evde saç boyama konusunda dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Bunlardan biri gerekli saç boyama setine sahip olmak ve saçlara boya öncesi mutlaka bakım yapmak.

evde saç boyama

Saçlar boyanmadan önce saçlara bakım yapılmalıdır. Kırıkları varsa kestirilmelidir. Bunun için sitemizdeki evde saç kesme yazısına bakabilirsiniz.

Saç tipine uygun bakım kremleri uygulanabilir. Doğal yöntemler de tercih edilebilir. Örneğin; sert saçlara zeytinyağı sürülerek yumuşamaları sağlanabilir.

Saçtaki turunculuktan kurtulmak

Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler

Saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler bu kadarla da kalmıyor. Saçlar boyandıktan sonra da istenilen bir renk olduysa bu rengi korumak için uygun şampuanlar kullanılmalıdır.

Saçlara zarar verecek işlemlerden kaçınılmalıdır. Üst üste boyama işlemi yapılması saçları yıpratır. Saçın rengi değiştirilecekse üzerinden zaman geçmesi beklenmelidir ya da profesyonel kişilerden yardım alınabilir.

Saçlarımın sağlıklı olması için ne yapmalıyım?

Özellikle sık sık saç boyayan biriyseniz mutlaka saçınıza bakım yapmanızı da öneririm. Saçı onaran, besleyen ve canlandıran chia tohumu saç maskesi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.