Saç Açtıktan Sonra Turunculuk Nasıl Gider?

Saç Açtıktan Sonra Turunculuk Nasıl Gider

Saç açtıktan sonra turunculuk nasıl gider merak ediyorsanız, sizin için harika bir çözüm önerim var. Saçtaki turunculuğu almak gidermek için bu yöntemi mutlaka deneyin.

Çoğumuz yaşadığımız karantina sürecinde saçlarımızı evde kendimiz boyamaya başladık. Belki daha önceden düzenli olarak kuaföre gidiyorduk, belki de ilk kez sıkıntıdan saçımızın rengini açmak istedik.

Sonuç elbette beklediğimiz gibi olmadı. Çünkü özellikle koyu renkten açma işlemi yapıyorsanız o saç turuncu olacaktır. Bazıları ortaya çıkan bu turuncu rengi de seviyor ama çoğu kişinin varmak istediği nokta bu olmadığı için değiştirmek istiyor.

Eğer siz de evde saçtaki turunculuk nasıl gider merak ediyorsanız, şimdi size yapabileceğiniz en zararsız ve en etkili yöntemi anlatacağım. Ayrıca saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler ve saç renginin kalıcılığı da önemli.

Saç açıcıyla saçlarım turuncu oldu

Öncelikle açma işlemini isterseniz saç açıcı boyayla yapmış olun, isterseniz oksidan ve oriyel ile açmış olun fark etmez. İkisi de açıcı içeriyor bu yüzden her iki yöntemde de saç açıcıyla saçlarım turuncu oldu diyorsanız yapmanız gereken bir şey var.

İlk açtığınızda veya daha sonrasında dip boya yaptığınızda, orijinal renginiz kumral veya daha koyuysa o renk illa turuncu oluyor. Yani saç açıcıyla saçlarım turuncu oldu diyen pek çok kişi var emin olun. Çünkü bu çok normal bir sonuç.

Canınızı sıkmayın ve hedeflediğiniz renge odaklanın. Saçı açtıktan sonra başka bir renge boyamanız gerekecek. Bu noktada hedeflediğiniz renk hangisi onu düşünün. O saç boyasını alın.

Saç açtıktan sonra turunculuk nasıl gider?

Belki platin sarı yapmak istiyorsunuz saçınızı, belki gri, belki civciv sarısı. Hepsi birbirinden güzel renkler ve hepsini evde yapabilirsiniz. Biz bir grup arkadaş olarak değişik renkler yapmıştık. Çok da eğlenmiştik. Ama püf noktalarına dikkat etmek gerek.

Öncelikle boya ve açma işlemleri ile haşır neşir olacaksanız evinize her şeyden önce bir adet de argan yağı alın. Çünkü tüm işlemler saçı doğal olarak yıpratır. Konuyla alakalı olarak bir de saç boyası vücuttan nasıl çıkartılır yazımı da okumak isteyebilirsiniz.

Şimdi konumuza devam edelim. Argan yağı, saç açıcı, saç boyası aldınız. Şimdi size bir adet de turunculuk giderici boya gerekiyor. Bu olmadan ne yaparsanız yapın, ki bazıları doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir diyor ve karbonat önerileri falan veriliyor, bunlar işe yaramaz.

saç açtıktan sonra turunculuk nasıl giderilir igora royal 0-22

Almanız gereken boya Igora Royal 0-22 numara. Bu bir turuncu azaltıcı saç boyası. Şimdi işlemi nasıl yapacağınızı anlatayım. Saçı normal bir şekilde açın. İster oriyel ve oksidan ile isterseniz de saç açıcı boya ile.

Bu aşamadan sonra turuncu olacak. Ki bunu dip boyası yapsanız da yine yaşayacaksınız. Daha sonra isterseniz aynı gün, bu işlemin üstüne, isterseniz de bir süre sonra asıl hedeflediğiniz renge saçınızı boyayacaksınız. Ve asıl önemli nokta burada başlıyor.

Saçtaki turunculuktan kurtulmak

Saçtaki turunculuk için bu çözümü deneyin, bana dua edeceksiniz. Çünkü çoğu kişi saçını küllü sarı yapmak istiyor veya gri ama o ilk açtığı rengin üstüne o rengi tutturmak imkansız. O yüzden şimdi elinizde hedeflediğiniz renk var.

Bu rengi boya kabının içine koyun. İçine de, saçınızın uzunluğuna göre ortalama baş parmağınız kadar Igora Royal 0-22 ekleyin. Şimdi bu ikisini çok iyi bir şekilde karıştırın.

Evde saç açma boyama düşündüğünüzden çok daha kolay. Ama dikkat etmeniz gereken şeyler var. Bunlardan biri de işleme her zaman arkadan yani enseden başlamak. Yukarıda anlattığım uygulamayı da bu şekilde yapın.

Enseden yukarı doğru karışımı sürün. Ortalama 30 dakika kadar bekletin. Ardından güzelce yıkayın. Saç renginin kalıcı olması için öneriler vermiştim, okumanızı tavsiye ederim. Saç açtıktan sonra turunculuk nasıl gider en iyi ve kolay olarak bu şekilde gider.

Saçtaki turunculuktan kurtulmak

Saçtaki turunculuktan kurtulmak bu kadar kolay. Ama miktara dikkat edin. Bu şekilde karışımı, dip boyası yaptıktan sonra da hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Saçı açtıktan sonra mor şampuan kullanmanızı önermem çünkü çok kurutuyor. Bu anlattığım yöntem daha iyi.

Elbette yıpranma oluyor, bunu bilmek gerek. Ama bunun için de daha önce yazdığım boyalı yıpranmış saçlar için nasıl bakım yapılır yazımı mutlaka okumanız gerek. Yoksa farkında olmadan çok fazla hasar verebilirsiniz.

6 Comments

    1. Selam, diyelim ki saçını açıp sarı yapmak istiyorsun. Açtıktan sonra turuncu oluyor ya, daha sonra hazırladığın sarı boyanın veya küllü sarı boyanın (hangi renge boyayacaksan) içine karıştırıyorsun canım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir