Tca Studio Make Up Oje Yorumlar Ve İnceleme

Tca studio make up oje

Bugünkü yorumlar ve inceleme yazım Tca studio make-up oje ile ilgili. İçinizde almayı düşünenler varsa bu yazıyı okumadan önce karar vermeyin. Biliyorsunuz bu şekilde, kullandığım ürünlerle ilgili yazılar hazırlıyorum ki boşa para vermeyin ya da hemen alın diye.

Mesela daha önce Kalyon tırnak ve tırnak eti bakım yağı ile ilgili yorumumu da paylaşmıştım ve bu ürünle ilgili pek çok kişiden geri dönüşler aldım. Olumlu veya olumsuz yazılarımı, reklam içermeden kendi deneyimlerimle paylaşıyorum.

Güzel, bakımlı tırnaklar ve zevkimize göre beğendiğimiz bir renk kaliteli oje, başka hiçbir şey olmasa bile insana kendini iyi hissettiriyor.  Bu noktada karşımıza pek çok değişik marka ve renk seçeneği çıkıyor.

tca studio make up oje kullananlar

TCA studio make up professionals oje de bunlardan biri. Belki tavsiye üzerine, belki rafta görüp denemek için almışım. Onlarca ojem var ve onları elemek üzere başlarına geçtiğimde elime bu geldi. “Sürüp bir bakayım” dedim.

İyi bir ojede olması gereken özellikler

Piyasada pek çok marka var. Bazıları klasikleri korumaya deva ederken, bazıları yeni seriler çıkartıyor veya ürünlerinde bazı değişiklikler yapıyor. Bence iyi bir marka tüketicinin isteklerini dikkate almasıyla ön plana çıkar.

Bu noktada iyi bir ojede olması gereken özellikler bence :

  • Renk skalasının geniş olması
  • Şişesinin ergonomik olması
  • Fırçasının kullanışlı olması
  • Sürerken dalgalanmaması
  • Hızlı kuruması
  • Çabuk yıpranmaması
  • Silerken kolay çıkması

Bunlar ilk aklıma gelenler, belki sizin de eklemek istediğiniz özellikler olabilir. Aşağıdaki yorum yazma kutusundan ekleyebilirsiniz.

Ojelerin fiyat aralığı 5 TL – 50 TL arası değişiyor. İdeal fiyat bence en fazla 7-12 TL arası olması. Hele bir de belirttiğim özelliklere sahipse o zaman kadınların vazgeçilmezleri arasına girmemesi imkansız olur.

Tca studio make up oje yorumlar ve inceleme

Yukarıdaki listeye baktığımızda tabii ki Tca studio make up oje kaç tanesini karşılıyor ve hangilerini karşılamıyor diye merak ediyoruz. İşte yorumlar ve inceleme yazımda özellikle bahsetmek istediğim şeyler de bunlar.

Öncelikle fırçası ince. Bu, ayaklara sürerken belki iyi olabilir ancak el için çok da kullanışlı olmayabiliyor. Haydi diyelim oldu, peki ya dalgalanması? Evet, en büyük sorun bu bence. Bakın tek katta nasıl dalgalanıyor.

ojenin dalgalanması

Uzun ömürlü olması da önemli. Ha, organik olur ve üstünde “şu kadar süre içinde tüketin” yazar o zaman anlarım. Ancak Tca studio make up professionals oje kullananlar için bu geçerli değil.

Bozuk oje nasıl olur? Yapısında ağdalaşma olur, sürmeye çalışırken süner. Onun dışında renkte dalgalanmalar olur. Çünkü yapısı bozulmuş ve ayrışmıştır.

Daha önce paylaştığım muhteşem oje tasarımları yazımda, her birine hayran olmamak imkansızdı. Nail art elbette bir sanat ama biz de evde basit bir ürün kullanarak hiç değilse his olarak bunlara yakın şeyler hissetmek istiyoruz.

Ancak olmuyor. Ki ben tırnak bakımına özen gösteren biriyim. Hatta sizinle daha önce evde tırnak bakım yağı nasıl yapılır isimli bir yazı da paylaşmıştım. Ve bunu yapanlar da çok memnun kaldıklarını yazdılar.

Ama bakımlı tırnakları tamamlayan şey elbette oje ve onun da hem yapısal olarak hem psikolojik olarak kadının ruhuna hitap etmesi gerekiyor. Bu yüzden ben bu üründen memnun kalmadım.

Tca studio make up oje kullananlar ve kullanmak isteyenler için içeriği nasıl, içindekiler kısmına bakalım bir de.

tca studio make up oje içindekiler içeriği

Artık biliyorsunuz tüketici de ürün içeriği okumaya başladı. Bu yüzden markalar bir süredir daha da temiz içerikler yapmaya çalışıyor. Ki gayet mantıklı. Çünkü bu alanda da tüketici ikiye ayrılıyor.

Bir grup, “sadece içerik temizse alırım” diyor, diğer grup ise “bana hitap etsin, içerik o zaman önemsiz kalır” diyor. Siz hangi gruptansınız? Bazen bazı şeyleri zararlı olduğunu bile bile tüketiriz ya işte ikinci gruptakiler bu konuda sorun yaşamıyor.

Ürün puanlaması ve değerlendirme

Son olarak her yazımda yaptığım gibi, ürün puanlaması ve değerlendirme kısmını ekleyip yazımı bitiriyorum.

Kokusu : 2/10 (oje kokuyor)
Dokusu : 2/10 (dalgalanıyor)
Kullanım kolaylığı : 6/10 (fırçası çok ergonomik değil)
Gramaj yeterliliği : 10/10 (gayet yeterli)
Kalıcılık : 6/10 (çok da kalıcı değil)
Fiyat : 9/10 (gayet uygun)
Tekrar alır mıyım? Hayır.

Ojenin son kullanma tarihi geçince ve bozulunca zaten atmak gerekiyor ama bu ürün aynı zamanda opak değil. Yani şişede durduğu gibi durmuyor. Orada gördüğüm rengi net bir şekilde tırnağımda da görmek isterim. Bu olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.