Bee Beauty Yosun Mineralli Maske Algae Mineral Mask Yorumlar

Bee Beauty algae mineral mask mineralli maske yorumlar

Bee Beauty yosun mineralli maske (algae mineral mask) kullananlar arasına girmiş biri olarak size hemen yorumlar yazısı hazırlamak istedim. Biliyorsunuz böyle ürünleri kullanıp, deneyip sizlerle beğendiğim ve beğenmediğim yanlarını paylaşıyorum.

Uygun fiyatlı kozmetik ve bakım ürünleri üreten Bee Beauty markasına Gratis’lerde mutlaka denk geliyoruz ve en azından maskelerinden satın alıyoruz. Daha önce yorumlarımı paylaştığım Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi, Bee Beauty kolajen yüz kremi, Bee Beauty termal kil maskesi ve Bee Beauty Q10 kırışıklık karşıtı gündüz kremi de bu markaya ait olan ve benim denediğim ürünlerdendi.

Algae nedir? Ne işe yarar?

Algae gübrelerde, plastiklerde, yağlarda, kimyasal hammaddelerde ve kozmetik ürünlerinde kullanılıyor. Algae ne işe yarar dediğimizde karşımıza şu liste çıkıyor :

  • Çok iyi bir nemlendiricidir
  • Cilt tonunu eşitler
  • Akne sorununu giderir
  • Kırışıklıkları azaltır
  • Selülit üzerinde etkilidir
  • Cilt hasarını önler

Güçlü bir antioksidandır ve serbest radikallerle savaşır. Bir çeşit yosun olan algae içerdiği protein, amino asitler ve omega-3 ile kolajen üretimini artırdığı için, özellikle cilt bakımı ürünlerinde tercih edilmektedir.

Özellikle mavi yeşil yosun, kuru ciltler ve kırışıklıklar için faydalıdır. Benim gibi hassas ciltleri nemlendirmek için çözüm arayanlara önerilir.

Bee Beauty yosun mineralli maske (algae mineral mask) yorumlar

Şimdi gelelim asıl konumuza. Bu yazıda yer alan Bee Beauty yosun mineralli maske hakkındaki yorumlar ilginizi çekecek. Çünkü Gratis’e girip “alıp bir deneyeyim” dediğimiz ürünleri doğru şekilde kullanmadığımızda, üründen memnun kalmıyoruz. Ama bu aslında ürünün suçu olmuyor.

Veya tam tersine çok beğenilen bir ürünün nesini beğenmişler diyoruz. Bu yüzden ürün abartılıyor mu yoksa gerçekten işe yarıyor mu? Nasıl kullanılır ve en iyi şekilde üründen nasıl verim alınır gibi tüyoları bu yazılarımda sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Mesela en son kullandığım Claderm kahveli arındırıcı kil maskesi de öylesine aldığım ve kullandığımda hemen sizinle yorumlarımı paylaşmak istediğim ürünlerden biri olmuştu.

Bee Beauty yosun mineralli maske (algae mineral mask) yorumlar kısmına girişte hemen çok önemli bir şeyi belirtmem gerekiyor. Bu maskeyi banyoya girmeden önce yapın! Yani yüzünüzü yıkayın, tonikle temizleyin ve bu maskeyi uygulayıp kurumasını bekleyin. Ve banyo yaparken yıkayın.

Neden biliyor musunuz? Çünkü maske mavi bir jel şeklinde. Yüzünüze çok ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin. Ha derseniz ki “ben kurumasını beklerim, sorun değil. Sonra da soyarım, üşenmem.” O zaman tamam, banyodan sonra da yapabilirsiniz.

Ama bende bazı yerlere biraz daha yoğun uyguladığım için tam olarak kurumadı ve oralar soyulmadı. Ayrıca maskeyi yüzünüzden arındırmak için çok uzun süre yıkamanız gerekiyor. Ki ben bunu sevmiyorum işte. Jel olduğu için zor temizleniyor.

Bee Beauty algae mineral mask mineralli maske içeriği kullanımı içindekiler

Bu kısımda paketin arka kısmını sizlerle paylaşayım. Nasıl kullanılır, uygulanır, içeriği nasıl, içindekiler neler hepsine bakabilirsiniz.

Fazla fazla sebum ve kiri temizlediği yazıyor. Kuru cilde uygulanıyor, ki bu da çok önemli bir detay. Yosun içeriği jel olduğu için, ıslak veya nemli cilde yaparsanız üründen hiç verim alamazsınız. Çünkü ürünün de ciltte kuruyup, soyulabilir hale gelmesi gerekiyor.

Bee Beauty yosun mineralli maske vadettiği gibi nemlendiriyor mu? Hem de nasıl. Yüzünüzden soyduktan sonra öyle bir canlılık hissediyorsunuz ki. Üstelik dediğim gibi, bende parça parça bazı yerlerde tam olarak kurumadı ve cildimden suyla temizlemek için uğraştım ama ona rağmen tekrar alacağım ürünlerden biri.

Ürün puanlaması ve değerlendirme

Son olarak Bee Beauty yosun mineralli maske (algae mineral mask) için ürün puanlaması ve değerlendirme bölümü ile yazımı bitirmek istiyorum.

Kokusu : 8/10 (beni rahatsız etmedi)
Dokusu : 10/10 (jel kıvamında, her yere ince ve eşit şekilde sürün)
Kullanım kolaylığı : 7/10 (kuru cilde sürün ve iyice kuruyana kadar bekletip soyun)
Gramaj yeterliliği : 10/10 (az gibi geliyor ama tüm yüze ve çeneye yetiyor)
Temizlenme kolaylığı : 6/10 (suyla iyice yıkamak gerekiyor)
Fiyat : 10/10 (gayet uygun)
Tekrar alır mıyım? Evet.

Gratis’ten mutlaka almanız gerekenler listesine bunu ve Hask keratin protein saç bakım maskesini bence ekleyin. Her ikisini de öylesine almıştım ve tavsiye ederim.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.