Tırnak Nasıl Hızlı Uzar?

Tırnaklarını hızlı uzaması için neler yapılabilir? Tırnak nasıl hızlı uzar? Tırnakların çabuk uzaması için önemli olan ilk nokta beslenmedir.

Tırnaklar beslendiğinde hızlı uzar. Eğer yediğinize, içtiğinize yeteri kadar dikkat etmiyorsanız tırnaklarınızın uzamaları yavaş olacaktır. Tırnak; yapısını oluşturan keratin, kalsiyum, biotin, demir gibi temel besin maddeleriyle beslenir. Tırnaklar hızlı uzasa bile güçsüz olabilir ve çabuk kırılabilir.

Beslenme elbette çok önemli ancak tek başına yeterli değildir. Bol bol su içmeyi de ihmal etmemeniz gerekir.

Badem yağı tırnaklara sürmek, tırnakları besler ve uzamalarını sağlar. Düzenli olarak manikür yapmak da önemli bir noktadır.

tırnak uzatmak için

Ayrıca tırnakları limonla ovmak uzamalarına yardımcı olur.

Tırnakların hızlı uzaması için

Tırnaklarınızı yuvarlak kesip yuvarlak törpülemelisiniz.

Sürekli oje süren biri iseniz sürdüğünüz ojeyi temizleyip 2-3 günde bir yenilemelisiniz. Ayrıca oje sürmeden önce besleyici tırnak serumu da kullanmanızı öneririm.

Tırnakları uzatmak için formül

Tırnak uzatma kürü: Geniş bir kabın içerisine konulan ılık suyun içine 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı zeytinyağı eklenir. Eller bu suyun içine konulur ve bekletilir. Bekletme konusunda zaman kısıtlaması yoktur. Bu kür düzenli olarak her akşam yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.