Bee Beauty Multi Vitaminli Leke Karşıtı Kil Maskesi

Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi

Bugünkü yorumlarım Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi hakkında. Kil maskesi tavsiyesi isteyenlere kesinlikle öneririm. Sebebini yazının ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Gratis indirimlerinde ekonomik ürünler bulabilmek mümkün olduğu için ben de Bee Beauty’nin bir kaç ürününü almıştım. Daha önce Bee Beauty yosun mineralli maske, Bee Beauty kolajen krem ve Bee Beauty Q10 kırışıklık kremi hakkında da yorumlarımı yazmıştım.

Kil maskesi nedir? Kil maskesinin faydaları neler?

Öncelikle kil maskesi nedir ve kil maskesinin faydaları neler ona bakalım.

  • Antibakteriyeldir
  • Egzamaya, sivilceye iyi gelir
  • Hücrelere oksijen verir
  • Tıkalı gözenekleri açar
  • Sebum üretimini düzenler
  • Cildi yumuşatır ve canlandırır
  • Cildi gençleştirir
  • Cilt tonunu eşitler

Özellikle yağlı ciltler için kil maskesi önerileri olarak bu maskeyi tavsiye ederim. Akne ve sivilce için kil maskesi arayanlar için de harika bir çözüm. Yüzdeki gözenekleri sıkılaştırmak için farklı ürünler kullanılabilir.

Benim cildim yağlı değil ama kuru ciltler için kil maskesi isteyenler de yine bu maskeyi kullanabilir çünkü dengeleyici özelliği var.

Burada da kil maskesi her cilde iyi gelir mi sorusu akla gelebilir. Bunun cevabı evet. Çünkü yukarıda saydığım kil maskesi faydaları her cilt için geçerli.

Retinol ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Kil maskesi her gün yapılır mı? Nasıl kullanılır?

Eğer maskenin içinde nemlendirici özellik varsa, kil maskesi her gün yapılır mı sorusuna evet diyebiliriz. Özellikle yağlı ciltler için. Fakat cildinizde sivilce, akne, egzama gibi sorunlar varsa cildi tahriş etmemek ve iyileşme süreci açısından dinlendirmek için haftada 1 kez yapmakta fayda var.

Akne için maske arayanlar da doğal çözümlere baş vurabilirler. Özellikle chia tohumu maskesi faydaları bu konuda oldukça fazla.

Kil maskesi nasıl kullanılır? Cildi arındırıcı yüz jeli veya sabunla temizledikten sonra hafif nemli olan cilde uygulanır. İçinde kil olduğu için ve kil kurutucu bir madde olduğundan dolayı maske öncesi ve sonrası cildi nemlendirmek önemli.

Bee Beauty Multi Vitaminli Leke karşıtı Kil Maskesi kullananlar yorumlar

Maskeyi çok fazla kurutmadan, yani yüzünüzde gerilme hissettiğinizde yıkamalısınız. Bee Beauty kil maskesi nasıl kullanılır dediğimizde de yine bu şekilde kullanılıyor.

Bee Beauty kil maskesi kullananlar yorumlar

Açıkçası alıp bir kenarda unuttuğum maskelerden biriydi. Çünkü tek paketli maske stoğu yaptığım için genelde onları kullanıp bitirme gereği duyuyorum. Fakat Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesini dün kullandım ve bugün hemen size yazmak istedim.

Yüzüme sürdükten sonra yaklaşık 7-10 dakikada tamamen kurudu. Yani yüzümde gerilme yaptı ve böylelikle yıkamam gerektiğini bana haber verdi.

Peeling etkisi için, içinde küçük partiküller var, bunu yüzümü yıkarken fark kettim. Yani yüzüme ilk suyu sürdüğümde. O yüzden daha fazla su sürmeden ellerimle o partiküller vesilesiyle yüzüme masaj yaptım. Çenemin altına kadar indim.

İncelediğim diğer bir ürün : Evoluderm aloe vera özlü yüz peelingi

Bee Beauty kil maskesi yorumlar isteyenlere söyleyebileceğim şeylerin çoğu olumlu mesela cildimi yumuşacık yaptı, canlandırdı, aydınlattı daha ilk kullanımda. Olumsuz yanları var mı?

Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesini çok fazla bekletmemek gerekiyor çünkü kuruyor. Kutusundan iki elimle iyice sıkarak çıkarttım. Hafif mentollü bir maske. Sevmeyebilirsiniz. Çok rahatsız edici değil gerçi.

bee beauty leke karşıtı multi vitaminli arındırıcı canlandırıcı kil maskesi

Bir de yüzden çıkartması gerçekten zaman alıyor. Özellikle burun ve göz çukurlarına tutunabiliyor. Belki de banyoya girmeden önce bu maskeyi uygulamak daha mantıklı olacaltır.

Yani yüzümü en az 15 kere yıkadım arındırmak için. Bu yüzden banyoda maskenin çıkması daha az uğraş gerektirecektir.

Bee Beauty kil maskesi arındırıcı ve aydınlatıcı. Harika bir şekilde cildi yumuşatıyor. Benim yüzüm sivilceli veya yağlı değil fakat bu maskeyi haftada 1 kez uygulayıp bitirmeyi planlıyorum ve yenisini de alıp düzenli kullanırım çünkü içinde harika şeyler var.

Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi içerik | İçindekiler neler?

Yeşil kilin faydaları gerçekten çok güzel cildi parlatıyor ve ferahlatıyor. Bu etkiyi bu maskede hemen gözlemliyorsunuz zaten ilk kullanımda.

Şimdi bakalım Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi içerik olarak nasıl içindekiler neler?

Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi içerik içindekiler

Gördüğünüz gibi cildi besleyen ve yenileyen içeriklere sahip. Temiz bir içeriği var, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir