Cream Co Cilt Tonunu Eşitleyen Aydınlatan Nemlendirici Krem

Cream co cilt tonunu eşitleyen ve aydınlatan nemlendirici krem

Cream Co. tüm cilt tipleri için cilt tonunu eşitleyen ve aydınlatan bir nemlendirici krem üretmiş. Sitemde kozmetik ve bakım ürünlerini kullanıp objektif bir şekilde yorumlar yapmayı sevdiğimi biliyorsunuz. Ben de dedim ki, bu krem kaçmaz!

Cream Co cilt tonunu eşitleyen nemlendirici krem

Cilt tonunu eşitleyen kremler, ciltteki renk farklılıklarını minimize etmeye yardımcı olan kozmetik ürünlerdir. Bu kremler, ciltteki koyu lekeleri, güneş lekelerini, yaşlılık lekelerini veya hiperpigmentasyonu hafifletmeye ve cilt tonunu daha homojen hale getirmeye çalışırlar.

Cilt tonu eşitleyici kremler genellikle içerdikleri aktif bileşenler sayesinde etki gösterirler. Bu aktif bileşenler arasında genellikle cilt aydınlatıcılar, antioksidanlar, AHA ve BHA gibi asitler, retinol ve C vitamini bulunur.

Kullandığımız ürünler hele bir de vegan olursa, içinde paraben, sülfat, alkol ve parfüm de bulundurmazsa tadından yenmez. İşte Cream co böyle bir nemlendirici krem üretmiş. Birazdan içindekiler kısmını size göstereceğim ve yazacağım.

Nasıl kullanılır?

Yüzünüzü, cildinize uygun bir yüz yıkama jeli ile temizledikten sonra tonik ve serumunuzu sürün. Cream co nasıl kullanılır? Bu aşamadan sonra bir miktar ürünü tüm yüzünüze ve boyun kısmına uygulayın.

krem nasıl kullanılır

Bir miktar diye özellikle belirttim. Çünkü çok az ürün bence yeterli olmayacaktır. Benim cildim kuru ve karmaya yakın diyebiliriz. Daha önce denediğim Destek collagen kırmızı yosun özlü nemlendirici krem de çok hoşuma gitmişti ama onun kıvamı daha ağır. Cream co daha çok su gibi.

Her ikisinin de içeriği çok temiz. Daha önce 30 yaş sonrası için cilt bakım tavsiyeleri diye bir yazı yazmıştım ve nemin öneminden bahsetmiştim. Gerçekten göz ardı etmememiz gereken bir konu.

Cilt kuru kalırsa ve nemlendirilmezse ne olur?

Her gün, günde iki kez bir rutin oluşturuyoruz. Peki neden? Her şey nem için! Çünkü cilt kuru kalırsa ve nemlendirilmezse ne olur biliyor musunuz?

  1. Kuruluk: Cilt kuru kaldığında, yüzeydeki nem oranı azalır. Bu, cildi kurutur ve pul pul döker. Gergin, rahatsız edici bir hisse sebep olur.
  2. Hassasiyet: Kuru cilt daha hassas hale gelir ve çevresel faktörlere (soğuk hava, rüzgar, kimyasal maddeler) karşı daha duyarlı olur. Ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya yanma hissi gibi reaksiyonlar meydana gelir.
  3. Çatlaklar: Aşırı kuruluk, cildin elastikiyetini azaltır ve çatlaklara neden olur. Özellikle eller, ayaklar, dudaklar ve dirsekler gibi bölgeler çatlaklara meyillidir.
  4. Kırışıklıkların belirginleşmesi: Kuru cilt, ince çizgi ve kırışıklıkların daha belirgin görünmesine neden olurr. Nem dengesinin düşük olması, cildin esnekliğini azaltır ve yaşlanma belirtilerini artırır.
  5. Dermatit: Cildin kuru kalması, atopik dermatit gibi cilt irritasyonlarına yatkınlığı artırır. Kaşıntı, tahriş, kızarıklık ve kabarcıklar gibi belirtilerle kendini gösteren bu durum, cilt bariyerinin zayıflamasıyla ilişkilendirililir.

Seçeceğimiz ürünlerin temiz içerikli olması çok önemli. Bu yüzden şimdi içerik kısmına geçeyim.

Cream co içindekiler neler? Ürünün içeriği nasıl?

Cream co bir ürün sadece bir tek sorunu çözsün istemiyor. Yani nemlendirici krem yaparken bu ürün aynı zamanda renk tonunu eşitleyen ve aydınlatıcı özelliğe sahip bir krem olsun istiyor.

Bu felsefe aslında tüketicinin de işine geliyor. Çünkü bir ürün alarak, birden fazla sorununa çözüm bulabiliyor. Şimdi Cream co içindekiler neler birlikte bakalım.

içindekiler ürünün içeriği

Sizce ürünün içeriği nasıl? Ben çok beğendim. Burada ürünün fiyatını yazmak ne derece mantıklı olur hiç bilemiyorum, o yüzden birazdan değerlendirme kısmında fiyat performansını yazacağım. Her şey sürekli zamlandığı için bence böylesi daha iyi.

Ürün değerlendirme ve puanlama

Geldik yazının son ve can alıcı kısmına. Benim yorumlar köşemde dananın kuyruğunun koptuğu yer burası oluyor açıkçası. Çünkü objektif bir şekilde yazıyorum.

Cream co cilt tonunu etşileyen aydınlatan nemlendirici krem için son değerlendirmelerim şu şekilde :

Kokusu : 10/10 (Parfüm içermediği için bir kokusu yok ve bu güzel).
Boyutu : 7/10 (Yaklaşık 1 ay kadar gidiyor).
Kıvamı : 9/10 (Biraz yoğun kullanmak gerekiyor. Kolay emiliyor, yumuşak bir bir kıvamı var).
Kullanım kolaylığı : 10/10 (Kapağı, kutusu gayet iyi).
Fiyatı : 7/10 (Çok kolaylıkla alabileceğimiz kremlerden değil. Üst segment ürünlerden. Ama bence fiyatını şu an için hak ediyor. Yıl 2023’ten yazıyorum).
Etki : 10/10 (Ton eşitlerim, cildi aydınlatırım ve nemlendiririm diyor. Bence dediklerini de yapıyor).
Tekrar alır mıyım? : Evet.

Cream Co cilt tonunu aydınlatan nemlendirici krem

Bir ürünü tüm değerlendirme ve yorumlardan sonra tekrar almayı düşünüyorsam (ki bu tür ürünler sitemde çok azdır), o ürünü gerçekten beğenmişim demektir. Eğer cildimin aydınlanması için ne yapmalıyım veya cilt tonunu eşitleyen krem tavsiyesi arıyorum diyenler varsa içinizde, bu ürüne bir şans verebilirsiniz.

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir