Göz Altı Morluğu Nasıl Geçer?

göz altı morlukları nasıl geçer

Göz çevresi morlukları için onlarca krem var. Pahalıdan ucuza. Herkese göre değişen etkisiyle bu kremleri deneyip pahalı bir riske girmektense, bu yazımda evde kendiniz hazırlayabileceğiniz bir kaç göz altı morluğu için doğal bakım önerisinde bulunacağım.

Göz çevresi morlukları için doğal kürler

Göz morluklarını geçiren bu kür için gerekli olan malzemeler:

  • Salatalık
  • Pirinç unu
  • E Vitamini
  • Buğday unu

Göz altı morluğunu geçiren bu maskenin ana maddesi olan salatalık hem kan akışını hızlandıracak hem de o bölgedeki hücrelerin canlanmasını sağlayacak. Pirinç unu göz çevresini aydınlatırken, E vitamini göz çevrenize gençlik katacak.

göz çevresi morluğu için maske

Göz çevresi ve göz altı morlukları için doğal kürler arasında bu kür en basit şekilde yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir kür tarifidir.

Göz altı morlukları için evde ne yapılmalı?

Göz altı morlukları evde nasıl geçer? Basit çözümler ve kolay göz altı kürleri ve göz altı morluğu için maskelerle bundan kurtulmak mümkün olabilir.

Bir adet salatalığı mikserden geçirdikten sonra suyunu süzün ve posasını atın, hatta atmayın yiyin çünkü faydalı :) Salatalık suyunun içine 3 yemek kaşığı pirinç unu ekleyin. Bir kapsül E vitaminini de küre ekledikten sonra hepsini iyice karıştırın. Son olarak 3 yemek kaşığı buğday ununu da ekleyip tekrar karıştırın.

Göz altı morlukları için evde ne yapılmalı diye düşünenlere kolay çözüm ve tarif.

Sonuçta gözler yüzümüzde en dikkat çeken yerlerden biri. Bu yüzden güzel, parlak gözler ve kirpiklere sahip olmak da önemli. Çoğu kişi boşa kirpik lifting yaptırmıyor.

Göz çevresi morluğunu geçiren bu doğal maskeyi göz çevrenize uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Karışımı bir hafta boyunca buzdolabında tutabilirsiniz. Göz altı morluğu nasıl geçer diye düşünmenize gerek kalmayacak. Bu doğal maske zaten anca bir haftada bitiyor. Haftanın sonunda değişimi görüp şaşıracaksınız :)

Göz altı morluğu için maske

İkinci kürümüz patatesle yapılıyor. Patatesin cilde aydınlık verdiğini çok uzun süredir biliyordum zaten fakat doğru yardımcı maddelerle birlikte etkisi çok daha fazla. Göz altı morluğu için maske arayanlar bunu mutlaka uygulamalı. Hemen tarife geçelim. Gerekli olan malzemeler şöyle :

  • Salatalık
  • Patates
  • Bal
  • Aloe vera jeli

Patates göz çevresi için hem bir arındırıcı hem de içindeki enzimlerden dolayı aydınlatıcı. Bal göz çevresi morluğunu azaltırken cilde yumuşaklık ve nem veriyor. Cildi yumuşatmak için, lekelerden ve morluktan kurtulmak için ozon yağı da deneyebilirsiniz.

Aloe verayı anlatmama gerek yok zaten. Hem direnci güçlendiriyor hem bakterileri temizliyor hem de göz morlukları için birebir aydınlatıcı.

göz altı morluğu için maske

Göz altı morlukları için ne yapılmalı?

Patatesli kür tarifine geçelim : 1 adet küçük boy patates ve salatalığı rendeleyin veya mikserden geçirin. Suyunu bir kaba alın ve içine 1 çay kaşığı bal ve aloe vera jeli ekleyin.

Göz altı morlukları için ne yapılmalı? Bu malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra göz çevresine uygulayıp 15 dakika bekletin. Bu doğal aydınlatıcı kürü buzdolabında bir hafta bekletebilirsiniz.

Artık göz çevresi morluğu nasıl geçer diye düşünmenize gerek yok, bu doğal maskeleri mutlaka deneyin. Sonucu kendiniz fark edeceksiniz.