Kadınlarda Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kadınlarda saç dökülmesi neden olur nasıl önlenir

Kadınlarda saç dökülmesi neden olur? Nasıl önlenir ve geçer? Bugün saç bakımı alanında bu konu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Çok uzun süre saç dökülmesi yaşadım hatta o kadar inceldiler ki, neredeyse tüy gibi oldular. Daha önce kadınlarda tepeden saç dökülmesi yazımda da bahsetmiştim, özellikle o bölgeden dökülmeye başlamışlardı.

Kullanmadığım maske, serum, yağ karışımı kalmamıştı. Sarımsak şampuanı ve Revox biotin collagen at kuyruğu şampuanı da kullandım ancak uzamasını sağladılar fakat seyreklik azalmadı.

Peki sebep neydi? Kadınlarda saç dökülmesi nasıl önlenir?

Şimdi bu süreçten sonra bu konuda söyleyebileceğim ve aynı sorunu yaşayanlara verebileceğim önemli ipuçları var.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur? Nasıl Önlenir?

Bu konuda özellikle kadınlarda saç dökülmesi neden olur ve nasıl önlenir sorusu için çok ama çok önemli bir nokta var. O da hiçbir ürün kullanmadan önce tahlil yaptırmak.

İnsanın ben çok ürünler kullandım, eğer en baştan tahlil yaptırsaydım ve beslenme düzenimi değiştirseydim, hiç o kadar boşa para harcamazdım.

Elbette bazı ürünler çok işe yarıyor mesela bunlardan biri Organic shop hindistan cevizi & shea yağlı saç maskesi ve diğeri de Boom butter saç bakım yağı ama bunlardan önce tahlil.

Saç dökülmesi için hangi tahliller yapılır? Demir, çinko, bakır, biotin, magnezyum, iyot, d vitamini, b vitamini, b12 ve folik asit.

Saç dökülmesi nasıl önlenir evde

Bu yüzden saç dökülmesi için hangi kan tahliller yapılmalı denildiğinde bunlara baktırmanız şart. Bunları takviye olarak kullanabilirsiniz. İyi markalar seçmeniz önemli.

Beaver marula oil saç kremi

Sağlıklı beslenme ve takviyelerle sorunumu çözdüm

Günde ortalama 2 litre su içip, sebze ve protein ağırlıklı beslenmeye başlayınca ve yukarıda yazdığım supplementleri kullanmaya başlayınca, yani sağlıklı beslenme ve takviyelerle sorunumu çözdüm.

Bunun çok kısa bir süreç olduğunu düşünmeyin. Kolay da değil. Çünkü sağlıklı beslenme derken bunun içinde karbonhidrat ve şeker kullanımı da var. Daha doğrusu kullanmamak.

Makarna, pilav, patates, ekmek, tüm unlu gıdalar, tüm şekerli yiyecek ve içecekler artı tüm süt ürünlerini hayatımdan çıkarttım.

Olaplex no 3 kullananlar

Bundan sonra sonra saçlarımın yavaş yavaş yeniden çıktığını, canlandığını ve uzadığını fark ettim.

Şu anda bu sürece başlamadan önceki halime nazaran %70 artış var. Bu çok büyük bir iyileşme oranı. Eğer eskisi gibi her şeyi yiyip, sadece dışarıdan bakım uygulasaydım bu kadar verim alamazdım.

Saç dökülmesi nasıl önlenir evde bu şekilde doğal yollarla ve takviyelerle. Bu kadın için de erkek için de geçerli. En iyisi doğal yollarla bu şekilde yapmak. Tabii bitkisel çözüm için de tarifler biraz işe yarar.

Mesela saçtaki açıklıkları kapatan maske tarifi, kabaran saçlar için evde maske, ceviz kabuğu suyu saç maskesi, çemen otu tohumu saç uzatma ve bu konuda size saç uzatan yağlar da yardımcı olur.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir