Olaplex Ne İşe Yarar? No 3 Nasıl Kullanılır?

Olaplex nasıl kullanılır ne işe yarar

Bugün saç bakımı için tüm dünyada kullanılan profesyonel çözümlerden biri olan Olaplex ve özellikle no:3 ne işe yarar, nasıl kullanılır bunlardan bahsedeceğim. Ürünleri isterseniz tek tek isterseniz de set olarak alabiliyorsunuz.

Hangi Olaplex’i ne için kullanalım tek tek anlatacağım. Çünkü ürünün fiyatı yüksek. Bu yüzden almak istediğiniz hangisiyse, tam olarak ihtiyacınızı karşıladığına emin olmakta fayda var.

Olaplex kullananlar çok memnun, saç bakımında baştan sona ihtiyaçlara cevap veriyor ama nasıl ve ne kadar uyguladığınız, saçta ne kadar beklettiğiniz gibi detaylar da çok önemli.

Olaplez serisini satın alabilirsiniz, fiyatı şu anda ortalama 2.000 tl civarında. Ama isterseniz benim gibi ihtiyacınıza göre tek ürün de alabilirsiniz. Mesela ben sadece No :3 aldım. Zaten içlerinde en ekonomik olanı da o.

Olaplex ne işe yarar?

Şimdi tüm ürünleri tek tek yazıp hangi Olaplex ne işe yarar anlatayım. Siz de eğer almayı düşünüyorsanız, böylece tam ihtiyacınız olanı alabilirsiniz. Çünkü bir ürünü alırken size uygun olup olmadığı önemlidir. Kim boşa para harcamak ister ki.

Zaten bu yüzden, işe yaramayan ama abartılan veya reklamı yapılan bazı ürünlere kimse boşa para harcamasın diye ürün yorum yazıları yazıyorum. Mesela en son Bee Beauty yosun mineralli maske yorumlarımı yazdım. Bunun gibi daha pek çok yazıya sitemden ulaşabilirsiniz.

No 0-1-2-3-4 içeriği ve kullanımı

Olaplex no:0 – Sensitive bond building hair treatment olarak geçiyor ve saç bağlarını tamir ediyor. Ayrıca saçın bütünlüğünü koruyor yani eğer sık sık maşa, fön, boya gibi işlemler yapıyorsanız kırılma ve yanmayı önlüyor. Dipten uca sürerek tarayın ve 10 dakika bekleyin. Genelde no:3 ile birlikte kullanılıyor.

Olaplex no:1 – Bond Multiplier yani bağ çoğaltıcı. Saçma, boyama işlemlerinde saçın olabildiğince az hasar görmesini sağlıyor. Açıcının veya boyanın içine ekliyorlar. Profesyonel kuaförlerde bu şekilde uygulanıyor.

Olaplex no:2 – Bond Perfector no 1 gibi boyama ve açma işlemi sırasında kullanılıyor. Kremsi bir formda ve sanki bu yapılan işlemler hiç zarar vermemiş gibi bir etki oluşturuyor.

Olaplex no:3 – Hair perfector saç kırılmasını önlüyor ve azaltıyor. Bununla birlikte saçı güçlendiriyor. Dipten uca uygulanıyor. Boyalı ve yıpranmış saçlar için bu serinin en ekonomik ve en çok kullanılan ürünlerinden biri.

Olaplex içeriği içindekiler

Olaplex no:4 – Bond maintenance shampoo serinin şampuanı ve no:5 ise Bond Maintenance Conditioner saç kremi. İkisini banyoda sürüp bir kaç dakika bekletip duruluyorsunuz. Kullananlar özellikle kokusuna bayılıyor. Ve harika bir yumuşaklık veriyor.

No 5-6-7-8 kullanımı

Olaplex no:6 – Bond smoother yüksek konsantre onarım ve yumuşaklık veren krem. Temiz saça, diplere sürmeden ortadan uca doğru uygulanır. Bunu saçta bırakabilirsiniz, durulamanıza gerek yok. Özellikle elektriklenme sorunu için çok iyi. Daha önce saç neden kabarır ve elektriklenir anlatmış ve maske tarifi vermiştim.

Olaplex no:7 – Bonding oil ısıya dayanıklı çok iyi bir koruyucu, onarıcı ve besleyici yağ. Bununla 6 numarayı durulamanıza gerek yok.

Olaplex no:8 – Bond intense moisture mask temiz saça uygulanır. Köpük şeklinde, elinizde dağıtıp uçlara sürüyorsunuz. Serinin en uzun süre kullanabileceğiniz ürünü bu. Çünkü ötekileri daha bol kullanıyorsunuz ama bundan çok az almanız yetiyor. 30 dk – 1 saat arası bekleyip duruluyorsunuz.

Olaplex no 3 nasıl kullanılır?

Şimdi daha detaylı bir şekilde no 3 nasıl kullanılır anlatayım. Çünkü dediğim gibi içlerinde en uygun fiyatlı olan buydu ve ben bundan aldım. O yüzden öneriler kısmı da önemli.

Açma boyama işlemlerinden sonra inanılmaz şekilde yıpranan saçlarım için neler yapabilirim diye düşünüyordum. Hatta bununla ilgili olarak size boyalı yıpranmış saçlar için nasıl bakım yapılır yazısı da yazdım. Aynı dertten muzdaripseniz mutlaka o yazımı okuyun.

Bu ürünlerin en iyi yanı profesyonel olmaları ve moleküler seviyede bir onarım yapmaları. Zaten serinin ismi ve içeriği hep onarımla alakalı. Yapıyı güçlendiriyor, hasarı azaltıyor, paraben süfat ve ftalat elbette içermiyorlar.

Olaplex no 3 nasıl kullanılır faydaları

Kullanımı nasıl şimdi onu anlatayım. Saçı yıkadınız, duruladınız. Islakken diplerden suçlara doğru tıpkı Boom butter saç bakım yağında olduğu gibi uyguluyorsunuz. 30 dakika bekletip yıkayabilirsiniz veya bununla uyuyabilirsiniz.

Ne kadar çok bekletirseniz o kadar iyi ve tabii ki uzun süre beklemesinin hiç bir zararı yok. Zaten sanki jöle veya köpük sürmüşsünüz gibi oluyor. Ve yorumlar kısmına eklemem gereken en önemli şeylerden biri de kokusu. Gerçekten çok tatlı.

Uzun süre eklettiğinizde ağırlık yapmıyor. Zaten parmaklarınızla biraz saçları karıştırdığınızda o jelimsi yapısı dağılıyor. Haftada 2 kez yapmamız öneriliyor. Ki zaten eğer saçlarınız çok yıpranmışsa haftada en fazla iki kez yıkamakta fayda var.

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri

Eğer yıpranmış saçlar için bakım ürünleri arıyorsanız bu seriyi gerçekten tavsiye ederim.

Elbette daha ekonomik çözümler için mesela kuaf keratin saç bakım maskesi veya organic shop hindistan cevizi shea butter saç bakım maskesi gibi alternatifleri de öneririm ama profesyonel bir şey arıyorsanız bu seriyi düşünün bence.

Ürünler pahalı mı evet ama mesela seti bir kez alsanız veya setin içinden bir kaç tanesini bile alsanız, başka hiç bir ürünün yapamayacağı bir onarımı hızlı bir zaman içinde yapmış olursunuz.

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri ile birlikte tabii ki saç uzatan besinler de tüketebilirsiniz. Ve daha önce de söylediğim gibi haftada en fazla iki kez yıkayın. Isıya olabildiğince maruz bırakmayın. Biraz kendi haline bırakın, dinlensin, toparlansın.

Boya ve açma işleminden yıpranmış saç nasıl kurtarılır bence bir izleyin. Tüm detaylarıyla güzel bir şekilde anlatılıyor. En önemlisi de kendinize bir bakım ve dinlenme günü ayırın. O gün hem fiziksel olarak hem de ruhani olarak dinlenin. Stresten uzak kalın. Çünkü bu da önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.