Bebek Gibi Yumuşacık Ve Canlı Cilt İçin Evde Maske Tarifi

Bebek Gibi Yumuşacık Ve Canlı Cilt İçin Evde Maske Tarifi

Bebek gibi yumuşacık ve canlı bir cilt için evde maske tarifi hazırlayabilirsiniz hem de sizin için bir kaç farklı kür yapımı hazırladım. Pürüzsüz, parlayan, canlı bir cilde kim sahip olmak istemez ki?

Hem dış etkenler, hem hava kirliliği, hem gıdaların kalitesizleşmesi, hem stres, hem ozon tabakasının aldığı hasar düşünüldüğünde güzel bir cilde sahip olmak artık çok daha zor.

Ninelerimizin o lekesiz, pürüzsüz ciltlerine hiçbir şey kullanmadan nasıl sahip olduklarını düşündüğümüzde bugün bu hiç de inanılır gibi gelmiyor, öyle değil mi?

5 dakika güneşin altında durduğumda her tarafım çil doluyor. Yüzüme bir gün tonik sürmesem veya bir ay hiç bakım yapmasam hemen kirleniyor, cansızlaşıyor veya sivilceleniyor.

Bazen ürün satın alıyorum ama çoğunlukla kendi maskemi evde kendim yapıyorum. Aldıklarım arasında size daha önce bahsetmiş olduğum şu ürünler yer alıyor.

Bee Beauty multi vitaminli leke karşıtı kil maskesi, Himalaya detoks etkili arındırıcı kömür scrub, Kolajen kağıt maske. Gördüğünüz gibi pek fazla maske satın almıyorum genelde evde kendim yapıyorum.

Evde yapılacak maske tarifleri

Şimdi gelelim evde yapılacak maske tarifleri kısmına. Burada sizinle daha önce paylaştığım tarifleri listeleyeceğim, belki işinize yarayacak alternatifler bulabilirsiniz.

Bu evde yapılacak maske tarifleri arasından ihtiyacınıza göre olanları seçip, birazdan vereceğim bebek gibi yumuşacık ve canlı bir cilt için evde maske tarifi ile dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.

Bebek gibi yumuşacık ve canlı bir cilt için evde maske tarifi

Cildi yumuşatmak için ne yapmalı denildiğinde akla hemen bir kaç muhteşem gıda gelir. Bunlar arasında yulaf, bal, avokado, yoğurt vardır.

Sadece bal ve sütü karıştırıp pamukla temizlenmiş yüzünüze uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde çilek ve balı blenderdan çekip doğal bir maske oluşturabilirsiniz.

Bebek gibi cilt için evde maske yapmak istediğinizde avokado, süt, aloe vera, gül suyu, bal ve yulaf ile karışımlar yapın.

Ayrıca sıkılaştırıcı kırışıklık giderici en iyi 10 yağ arasından seçip tarifinize ekleyin. Böylece daha çok verim alır ve maskenin etkisini de artırırsınız.

Cildi yumuşatmak için maske arıyorsanız bunlardan en iyisi tabii ki şu karışımı içerir.

  • Yarım avokado
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • Yarım kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
Avokado yoğurt bal maskesi

Bu tarifi yumuşak ve parlak bir cilt için bu uygulayabilirsiniz. Önce haftada 2 gün daha sonra haftada 1 gün, yukarıdaki listeden seçeceğiniz bir alternatifle birlikte dönüşümlü olarak uygulayın.

Kuru, sert ve mat bir cilt çok daha fazla ilgi ister. Bu yüzden ona özen göstermekten çekinmemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir