Erkek Parası Nasıl Yenir? Bir Erkeğe Nasıl Para Harcatılır?

Erkek parası nasıl yenir? Erkeğe nasıl para harcatılır?

Erkek parası nasıl yenir? Bana hediye alsın, para harcasın istiyorum ama erkeğe bunu nasıl yaptıracağımı bilemiyorum diyenler için; bir erkeğe nasıl para harcatılır teknikleri ve tavsiyeleri ile sizlerleyim.

Erkeğe nasıl para harcatılır merak ediyorsanız bu yazıda bunu hem madde madde anlatacağım hem de dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsedeceğim. Hesabı erkek öder hatta her şeyi erkek ödemeli diye düşünüyor musunuz?

İnsanlar bu konuda ikiye ayrılıyor. Bir grup “hesabı erkek öder” derken diğer bir grup “hangimizde para varsa o öder” diyor ama birinci gruptakiler çok daha fazla. Bunu hem bir centilmenlik olarak görenler var hem de birazdan anlatacağım sebeplerden dolayı bu aslında gayet mantıklı.

Erkek parası nasıl yenir?

Önce liste olarak yazayım daha sonra detaylara gireyim. Erkek parası yemek dediğimizde olay bence biraz farklı anlaşılıyor çünkü. Hani gold-digger dedikleri “para avcısı” tabiri var ya, işte öyle anlaşılıyor. Ha öyle kişiler de var ama konumuz erkek parası nasıl yenir başlığı altında biraz daha farklı.

  • Asık suratlı olmamak
  • Ona bir şeyler almak
  • İpuçları bırakmak
  • Ona ilgi göstermek
  • Sadık olmak
  • İstediğin şeye olan ilgini göstermek
  • Direkt ve açık olmak

Öncelikle erkek parası yemek istiyorum diyorsanız tabii ki ilk yapmanız gereken şey ekonomik olarak güçlü bir erkek ile birlikte olmak. Yani beklentinize uygun kişiler seçin, bunu karşılayamayacak erkekleri zorlamayın. Çünkü bu durumda ne siz mutlu olursunuz ne o.

Asık suratlı olmamak, güleryüzlü, anlayışlı olmak erkeklerin bir kadında en çok istedikleri şeylerden biri. Ona kızıp kırılsanız bile eğer size para harcamasını, hediyeler almasını istiyorsanız affedici ve yapıcı olun. Daha önce yazdığım erkekler en çok nelerden etkilenir yazımı mutlaka okuyun.

Size bir şeyler almasını istiyorsanız, siz de ona bir şeyler alın. Böylece kafasına “benim paramı yiyor” fikri oluşmaz. “O da alıyor, yapıyor” der. Ki zaten böyle düşünmesi işleri oldukça yoluna koyar.

Erkek parası yemek istiyorum

Ona ilgi gösterin. Onu dinleyin, ona yemek yapın, sorunlarını çözmeye çalışın. O ekonomik olarak size destek olacaksa, siz de ona psikolojik ve fiziksel olarak destek olun. Vücudunuza, ruh sağlığınıza özen gösterin. Siz kendinize iyi bakın ki o da size iyi baksın. Bu arada tabii ki sadık olun. Yoksa sizin için hiç bir şey yapmak istemeyecektir.

Size almasını istediğiniz şeyden bahsedin. Sizi ne kadar heyecanlandırdığını bilsin. Onu ne kadar çok istediğinizi belli edin. Mesela almak istediğiniz parfümün web sayfasını açık bırakın. Veya gitmek istediğiniz tatil bölgesiyle ilgili hesapları takip ettiğinizi görmesini sağlayın.

Bir erkeğe nasıl para harcatılır?

Şimdi yazının ilk başında bahsettiğim konuya geleyim. Ülkemizde kadınlar üzerindeki baskıyı hepimiz biliyoruz. Kadınlar, en büyük görevleri evlenip çocuk yapmakmış gibi bir öğreti ile büyüyor. Hem aile tarafından hem toplum tarafından bu yönde bir baskı oluyor. Bu da yetmiyor, iş yerinde her türlü mobbing ve haksızlığa da maruz kalıyorlar.

Şunu çok net biliyoruz ki bir kadının bir işin başına geçmesiyle bir erkeğin geçmesi arasındaki olasılık birbirinden çok uzak. Ataerkil toplumun ne yazık ki böyle sonuçları var. Erkek her zaman çok daha fazla kazanıyor ve fiziksel yapısı gereğince elbette çok daha fazla çalışabiliyor.

Bu yüzden bir kadının “erkeğe nasıl para harcatılır” ya da “erkek parası nasıl yenir” diye düşünmesi ve bunun yollarını araması aslında oldukça mantıklı. Tabirleri bu şekilde kullandığımızda belki itici gelebilir ama kadın çektiği onca çilenin üstüne bari erkek de maddi olarak ortaya bir şeyler koysun istiyor.

Erkek zaten kendisine hiç bir şey vereden sadece parasını yemek isteyen kadını anlıyor. Bu yüzden hoşlandığınız, değer verdiğiniz ve birlikte olmaktan zevk duyduğunuz erkeğe bunları yapmanız daha mantıklı.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir