Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Niçin Kullanılır?

madecassol krem nedir ne ise yarar

Madecassol krem veya madecassol pomad olarak da geçen bu krem nedir? Ne işe yarar? Nasıl ve niçin kullanılır? merak ediyorsan bu yazıyı mutlaka oku.

Madecassol krem de differin jel gibi ya da hametan krem gibi fakat madecassol krem kullananlar tarafından çok daha beğenilen ve etkili bir krem.

Madecassol neye yarıyor?

En önemli tarafı yanıklarda kullanılması. Çünkü yanık acısı gerçekten insanı mahvediyor. Elimde küçücük bir yer yandığında saatlerce acıyor ve o yara günlerce kapanmıyor. İşte Madecassol krem bu yanıkların hem acısını alıyor hem de kapanmayan, geçmeyen yaralarda kullanılıyor.

Madecassol krem neye yarıyor başka mesela çatlakların giderilmesine ve cildi nemlendirmeye.

Madecassol krem nedir?

madecassol krem faydaları niçin kullanılır

Hücreleri yenileyen, yatıştıran ve güçlendiren bir krem. Bu özelliğiyle zaten her evde mutlaka bulunması gereken pomadlardan biri. Yani bir tane alıp, ecza dolabına koymak gerekiyor.

Tabii ki her insan aynı değil, o yüzden önce deride ufak bir parça test etmekte her zaman fayda var. Gerçi bu kremde alerjik etki neredeyse hiç yok denecek kadar görülmüş.

Madecassol krem ne işe yarar? Niçin kullanılır?

Sivilce çıktığında ben üstüne genelde tentürdiyot sürerim. Bazıları diş macunu da sürüyor. Çünkü yüzdeki sivilceleri yok etmek önemli. Bu şekilde sivilceler daha çabuk geçiyor ama izi kalıyor. İşte sivilce lekesi nasıl geçer diye sorduğunuzda medacassol krem ne işe yarar niçin kullanılır sorusu size cevap oluyor.

Hücre yenileyici, ağrı kesici, nemlendirici daha ne olsun. Bu pomadın yapmadığı şey yok gibi. Daha doğrusu yaptığı şeyler hayat kurtaran cinsten.

Hem beyaz çatlaklara çok iyi geliyor hem de kırmızı çatlaklara. Yazın güneşe çıktıktan sonra da, hani o ilk çıkışta deli gibi bir acı olur ya. O yanık acısı için de harika bir çözüm.

Yanıklara, tahriş olmuş ciltlere epilasyon sonrası kurtarıcı

madecassol krem yanık kremi yara leke hücre yenileyici

Sadece yanıklara ya da sivilcelere ve çatlaklara iyi gelmekle kalmıyor. Epilasyon yaptıktan sonra benim cildim he zaman kızarır, kabarır ve acır. İşte sizin de cildiniz böyle hassas ise, madecassol krem çantanızda evinizde, artık nerede epilasyon yapıyorsanız mutlaka bulunmalı.

Eğer cilt bakımında kullanmak isterseniz, ya haftada sadece bir kez uygulayın ya da iki kez üç kez uygulamak isterseniz de başka bir yağ ile karıştırın. Ve sadece bölgesel olarak uygulayın. Çünkü içinde probilen glikol var, bu da cildin incelmesine sebep olabilir. Sivilce olan noktalara uygulayın mesela.

Sivilceleriniz ya da lekeleriniz çok olabilir. Mesela shea yağı ile karıştırıp uygulayabilirsiniz tüm yüz için. Ben öyle yapıyorum ve resmen bambaşka birine dönüyorum. Cildim geriliyor, canlanıyor, nemleniyor.

Ayrıca lekeler için kullanıyorsanız yüzdeki lekeler nasıl yok edilir isimli yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Özellikle tavsiye yanık kremi listesinde ilk numarada gelebilir kendisi. Çok başarılı bir antioksidan krem. Bağ dokusu onarımını hızlandırdığı için mucize gibi bir etkisi oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir