Evlilikte Kadınlar Erkeklerden Ne İster Ve Bekler?

Evlilikte kadınlar erkeklerden ne bekler ne ister

Evlilikte kadınlar erkeklerden ne ister ve bekler denildiğinde bu aslında oldukça basittir ancak kadının erkekten beklentileri nedir tam olarak netleştirilmelidir.

Beylerin bu konuda kafası karışık ancak bu yazı çoğu şeyi netleştirecek ve bu sorulara cevap olacak.

Hem kendimden hem de çevremden, ki oldukça geniş bir çevrem var.

Çoğu arkadaşım evli veya sevgilisi var ya da bir şekilde aşk acısı çekiyor veya platonik aşk yaşıyor, gördüğüm ve bildiğim kadarıyla olay aslında basit.

Kadının erkekten beklentileri nedir?

Şimdi madde olarak kadının erkekten beklentileri nedir yazayım, daha sonra da bunun detaylarına biraz bakalım.

  • İlgi
  • Sadakat
  • Saygı
  • Sevgi
  • Güven
  • Maddi stabilite
  • Anlayış

Evet, evlilikte kadınlar erkeklerden ne ister ve bekler denildiğinde liste aslında bu kadar kısa olmasına rağmen, uygulamada sorunlar çıkıyor ve bu yüzden de ayrılıklar yaşanıyor.

Sonra beyler suçu hanımlara atıyor, hanımlar da beylere. Peki neden böyle oluyor. Bu kadar basit şeyler neden uygulamada kolay olmuyor?

Yani her şey bir gelinlik ve damatlık giyinerek çok mutlu bir ortamda başlıyor. Ancak her günün düğün günü olması gerekiyor.

Kadınların evlilikten beklentileri nedir

Kadınların evlilikten beklentileri nedir öncelikle bunu anlamak gerekir.

Yani her iki taraf da kendine evlilikten ne bekliyorum diye öncelikle sormalı. Ve bu soruya sinemada gördüğü filmlerden bağımsız bir şekilde cevap vermeli.

En baştan yanlış insana aşık olmak gibi bir hatadan da kaçınmak gerekiyor elbette. Daha önce uzun ilişkinin sırrı nedir yazımda konunun detaylarını anlatmıştım.

Ne yazık ki filmlerde gördüğümüz şeyler sadece hayal ürünü. Yani herhangi bir uyarı olmasa da aslında gerçeklikle çok da alakaları yok.

Çünkü o filmlerde hastalıklar yok, moral bozuklukları, işten kovulma, yoksulluk, kaynana sorunları ve aklınıza gelebilecek pek çok şey daha.

Asla kaybedilmemesi gereken şey saygı ve ilgi

Fark ettiyseniz ilgiyi listenin en başına koydum. Çünkü ilgi bir hanım için benzin gibidir. Eşinin onu dinlemesini, anlamasını, ona mesaj atmasını, onu aramasını ve ona saygı duymasını ister.

Yani bir bey eşine hiç haber vermeden eve birilerini davet etmemeli, düşüncesizlik etmemeli, hem evliliğe hem eşine saygı göstermeli.

Ona asla yüksek sesle konuşmamalı veya fizik gücünü onun üzerinde kullanmamalıdır.

Asla kaybedilmemesi gereken şey saygı ve ilgi çünkü evlilikte sevgi ve aşk zamanla şekil değiştirir ve çok daha farklı, güzel bir bağa dönüşür.

Mesela bir bey kadınlara hangi hediyeler alınmaz veya kadınlara hangi hediyeler alınır, ilişkiyi güçlendiren şeyler nelerdir ve sevgilinin affetmesi için ne yapılmalı gibi şeyleri bilmelidir.

Ne sorun yaşanırsa yaşansın ilgi ve saygı kaybedilmediği sürece her şeyin üstesinden gelinir ve birlikte kafa kafaya verilerek her sorun çözülür.

Yeter ki çiftler gerçekten birbirlerine güvensin ve o bağı kursun.

Haksız yere terk eden erkek

Kadınların erkeklerden beklentileri karşılandığında, onlar da ellerinden geleni yapar ve o yuvayı cennete dönüştürürler. Ancak kavga, tartışma olan bir ortamda, kadın kendini güvensiz hissederse de aksi olur.

Bir kadının sevmediği nasıl anlaşılır? ve Evliliği kurtarmanın yolları yazımı da okumak isteyebilirsiniz.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir